Fotorelacje

Bojowa rywalizacja druhen i druhów

Bojowa rywalizacja druhen i druhów

Sprawdzili swoją sprawność i sprzęt – na murawie tarnobrzeskiego stadionu rozegrano w niedzielę miejskie zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Do widowiskowej rywalizacji stanęło dziewiętnaście drużyn z ośmiu jednostek OSP z tarnobrzeskich osiedli, w tym trzy Kobiece Drużyny Pożarnicze i po cztery reprezentacje Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopów. Wśród konkurencji była m.in. musztra, ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza.

Miło było też popatrzeć na maluchy, które w przerwie zawodów mogły spróbować swoich sił na strażackim torze przeszkód. Jak mówi komendant miejski OSP Wojciech Zioło druhowie dbają o to, by zaszczepiać pasję u najmłodszych i z przyjemnością obserwują, jak rośnie im konkurencja.

Najwięcej nagród wywalczyli druhowie i druhny z osiedla Sobów. Wśród męskich drużyn pierwsze miejsce zajął Sobów przed jednostkami z Mokrzyszowa i Wielowsi. Konkurencje dla Kobiecych Drużyn Pożarniczych wygrały panie z Sobowa. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Wielowsi, na trzecim – Mokrzyszowa. Dziewczęcą rywalizację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wygrały reprezentantki Mokrzyszowa przed drużyną z Sobowa i Zakrzowa. Pierwsi wśród chłopców byli reprezentanci Sobowa przed drużynami z Dzikowa i Wielowsi.

Zmagania sędziowali strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Wśród nagród, które ufundował prezydent Tarnobrzega jest trzydniowe szkolenie dla członków ośmiu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018