Fotorelacje

Bojowa rywalizacja druhen i druhów

Bojowa rywalizacja druhen i druhów

Sprawdzili swoją sprawność i sprzęt – na murawie tarnobrzeskiego stadionu rozegrano w niedzielę miejskie zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Do widowiskowej rywalizacji stanęło dziewiętnaście drużyn z ośmiu jednostek OSP z tarnobrzeskich osiedli, w tym trzy Kobiece Drużyny Pożarnicze i po cztery reprezentacje Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopów. Wśród konkurencji była m.in. musztra, ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza.

Miło było też popatrzeć na maluchy, które w przerwie zawodów mogły spróbować swoich sił na strażackim torze przeszkód. Jak mówi komendant miejski OSP Wojciech Zioło druhowie dbają o to, by zaszczepiać pasję u najmłodszych i z przyjemnością obserwują, jak rośnie im konkurencja.

Najwięcej nagród wywalczyli druhowie i druhny z osiedla Sobów. Wśród męskich drużyn pierwsze miejsce zajął Sobów przed jednostkami z Mokrzyszowa i Wielowsi. Konkurencje dla Kobiecych Drużyn Pożarniczych wygrały panie z Sobowa. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Wielowsi, na trzecim – Mokrzyszowa. Dziewczęcą rywalizację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wygrały reprezentantki Mokrzyszowa przed drużyną z Sobowa i Zakrzowa. Pierwsi wśród chłopców byli reprezentanci Sobowa przed drużynami z Dzikowa i Wielowsi.

Zmagania sędziowali strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Wśród nagród, które ufundował prezydent Tarnobrzega jest trzydniowe szkolenie dla członków ośmiu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018

W rodzinie siła

rta24.eu5 czerwca 2018