Bolesna porażka Siarki

Aż trzy bramki stracili piłkarze Siarki Tarnobrzeg w wyjazdowym spotkaniu z Garbarnią Kraków. Beniaminek drugiej ligi wygrał u siebie 3:1. Podczas meczu na trybunie doszło do dramatycznego zdarzenia. Jeden z kibiców przez ponad pół godziny był reanimowany.

Sobotni mecz Siarkowcy rozpoczęli niemal tą samą jedenastką co pucharowe spotkanie z Termalicą. Jedynie na boisku zabrakło Grzegorza Płatka, którego zastąpił Mateusz Czyżycki. Niestety tego spotkania podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora nie będą miło wspominać. Tuż przed przerwą, w 41 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Arkadiusza Garzeła.

W drugiej połowie spotkania doszło do dramatycznego zdarzenia na trybunie. Jeden z kibiców wymagał pomocy medycznej. Przez ponad pół godziny ratownicy wraz z lekarzami reanimowali nieprzytomnego mężczyznę. W związku z tym arbiter spotkania, przerwał mecz, który został wznowiony dopiero, jak kibic był transportowany karetką do szpitala.

Po wznowieniu spotkania do walki przyjezdnych poderwał Mateusz Broź, który w 75 minucie strzałem z dystansu pokonał stojącego między słupkami Garbarni Marcina Cabaja. Niestety Siarkowcy długo z remisu się nie cieszyli, bowiem trzy minuty później wykorzystując zamieszanie w polu karnym drugi raz piłkę w tarnobrzeskiej siatce umieścił Serhij Krykun. Kropkę nad „i” krakowianie postawili tuż przed końcowym gwizdkiem. W 88 minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Filip Wójcik.

Za tydzień, 19 sierpnia, w ramach czwartej kolejki, tarnobrzeską Siarkę znów czeka wyjazd, tym razem do Bełchatowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

GARBARNIA KRAKÓW – SIARKA TARNOBRZEG 3:1 (1:0)

1:0 – Arkadiusz GARZEŁ 41′

1:1 – Mateusz BROŹ 75′

2:1 – Serhij KRYKUN 78′

3:1 – Filip WÓJCIK 88′

Garbarnia: (skład wyjściowy) 80. Marcin Cabaj – 85. Petar Borovićanin, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 16. Damian Nieśmiałowski – 11. Eryk Ceglarz, 5. Łukasz Pietras, 19. Karol Kostrubała, 9. Tomasz Ogar, 10. Michał Kitliński – 13. Marcin Siedlarz.

Siarka: Karol Dybowski – Jan Grzesik, Dawid Kubowicz, Jakub Księżniakiewicz, Piotr Witasik, Michał Dawidowicz – Kamil Radulj (46 Mateusz Janeczko), Konrad Stępień, Mateusz Czyżycki (87 Grzegorz Płatek), Mateusz Broź – Konrad Zaradny (61 Krzysztof Ropski)

sędziowie: Rafał Rokosz, Daniel Wiejowski, Marcin Kasprzyk