Bolesna porażka Siarkowców

Aż sześć goli mogli oglądać kibice w sobotnim pojedynku, w którym Raków Częstochowa podejmował tarnobrzeską Siarkę. Goście do Tarnobrzega wracać będą jednak ze spuszonymi głowami, po przegranej 4:2. Jedyne trafienie dla Siarki zaliczył Hubert Tomalski, a pierwsza bramka była trafieniem samobójczym Rakowa.

Obie drużyny mocno rozpoczęły to spotkanie. Jednak to zawodnicy Rakowa częściej meldowali się pod bramką gości i ich trud opłacił się w trzydziestej szóstej minucie, a trafienie na swoim koncie zapisał Peter Mazan. Wynik na 2:0 częstochowianie podnieśli już w 47 minucie. Tym razem golkipera Siarki pokonał występujący kiedyś w tarnobrzeskich barwach Przemysław Oziębała.

Chociaż podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora próbowali zdobyć kontaktową bramkę, to wyręczyli ich w tym… gospodarze. Zaledwie trzy minuty po bramce Oziębały, po zamieszaniu w polu karnym Tomas Petrasek wślizgiem wpakował piłkę do własnej bramki. To trafienie nieco poderwało do walki tarnobrzeżan. Jednak bardzo dobrze dysponowani w tym dniu Rakowianie nie odpuszczali. Jedyne trafienie dla przyjezdnych zaliczył w siedemdziesiątej minucie Hubert Tomalski, który otrzymał idealne podanie na wolne pole i po długim rajdzie, strzałem po ziemi z dziesiątego metra pokonał bramkarza Rakowa i na tablicy było już 2:2.

Długo jednak podopieczni trenera Gąsiora nie cieszyli się z remisu. Zaledwie sześć minut później częstochowianie znów wyszli na prowadzenie po świetnym strzale Piotra Malinowskiego. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w 90 minucie autor wcześniejszego samobója Tomas Petrasek, który strzałem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 4:2.

Po dwudziestu czterech kolejkach Siarkowcy są nadal na piątej pozycji w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Raków Częstochowa natomiast wskoczył na fotel lidera. Za tydzień Siarkowcy podejmować będą walczącą o utrzymanie drużynę Polonii Bytom. Mecz zaplanowano na sobotę, 8 kwietnia, początek o godz. 15:00.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – SIARKA TARNOBRZEG 4:2 (1:0)

1:0 – Mazan 36′

2:0 – Oziębała 47′

2:1 – Petrasek 50′ (s)

2:2 – Tomalski 70′

3:2 – Malinowski 76′

4:2 – Petrasek 90′

RAKÓW: 1. Mateusz Lis – 17. Przemysław Oziębała, 15. Łukasz Sołowiej, 2. Tomáš Petrášek, 18. Lukáš Ďuriška, 13. Piotr Malinowski (86, 19. Łukasz Kmieć) – 8. Peter Mazan (70, 5. Tomasz Margol), 11. Jakub Łabojko (88, 6. Filip Kowalczyk), 7. Rafał Figiel (83, 4. Adam Mesjasz), 23. Tomasz Wróbel – 10. Adam Czerkas.

SIARKA:1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon (82, 7. Konrad Zaradny), 9. Marcin Stefanik, 20. Grzegorz Płatek (78, 8. Marcin Stromecki), 16. Mateusz Czyżycki (46, 44. Michał Żebrakowski), 17. Hubert Tomalski – 19. Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Czerkas, Łabojko – Waleńcik, Stefanik, Koczon.