Brązowe medale dla Janusza Malarza

Janusz Malarz, zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg dwukrotnie stawał na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów w tenisie stołowym w Wałbrzychu. W singlu i w deblu w kategorii 75 lat zdobył dwa brązowe medale.

Jak relacjonuje prezes IKS Rajmund Zięba, w turnieju indywidualnym w fazie grupowej Janusz pokonał po 3:0 Jana Bukowskiego z Bystrej i Gerarda Burczyńskiego z Grudziądza. Następnie w pierwszej rundzie miał wolny los a w ćwierćfinale uległ 1:3 (9,-11,3,8) Ryszardowi Banaszkiewiczowi z Brzegu Dolnego.

W walce o medal pokonał ponownie 3:0 (5,3,7) Jana Bukowskiego z Bystrej, następnie 3:1 (7,-4,9,11) Adama Hnydę z Świerklaniec i po zaciętej walce 3:2 (-7,3,-9,3,11) Mariana Gęsickiego z Działdowa.

W turnieju deblowym faworyci Janusz Malarz wraz z Henrykiem Glurą z Bydgoszczy pokonali 3:1 (11,-10,6,9) parę deblową Gerard Burczyński z Grudziądza/Mariusz Piński z Gdańska a następnie w półfinale ulegli 1:3 (-9,7,-7,-14) deblowi Marian Wyrzykowski ze Świnoujścia/ Mirosław Karczmarczyk z Gdyni i szansa na Mistrzostwo Polski prysła.

Na zawodach w Wałbrzychu podsumowano również klasyfikację generalną Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2016/2017. Janusz Malarz w kategorii weteran 75-79 lat zajął czwarte miejsce. Nie udało mu się stanąć na podium w ogólnej klasyfikacji, nie mógł bowiem uczestniczyć w jednym z dziewięciu turniejów Grand Prix i zabrakło mu 20 punktów do trzeciego miejsca.