Kronika Policyjna

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

Kara do lat 3 pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy są podejrzani o pobicie 26-latka. Napastnicy, zadając ciosy w twarz i głowę spowodowali u pokrzywdzonego złamanie nosa i liczne stłuczenia. Sprawcy to mieszkańcy gminy Grębów, w wieku 23 i 25 lat. Usłyszeli zarzuty, prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonego.

Policjanci o pobiciu zostali poinformowani przez pokrzywdzonego pod koniec grudnia ubiegłego roku. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, został on zaatakowany przed godz. 22, na parkingu przed sklepem w Grębowie (powiat tarnobrzeski). 26-latek był tam w towarzystwie swoich znajomych. Napastnicy bijąc go po głowie puszką z piwem i zadając ciosy w twarz, spowodowali u niego obrażenia w postaci złamania nosa i stłuczeń. Mężczyzna trafił do szpitala.

Policjanci wyjaśniali okoliczności i przebieg tego zdarzenia, zabezpieczyli monitoring i ustalili naocznych świadków pobicia. Dalsze czynności pozwoliły na wytypowanie sprawców przestępstwa i sformułowanie zarzutów. To mieszkańcy gminy Grębów, w wieku 23 i 25 lat.

Jeden z nich, 25-latek krótko po zdarzeniu usłyszał zarzuty. Dwaj pozostali, chcąc uniknąć odpowiedzialności nie stawiali się na wezwanie, a jeden z nich opuścił miejsce zamieszkania. Prokurator wydał postanowienia o ich zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu. 25-letni podejrzany został przesłuchany kilka tygodni temu, natomiast 23-latek wpadł w ręce policjantów w poniedziałek (10 maja). Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia.

Prokurator na postawie zebranego materiału dowodowego zastosował wobec podejrzanych mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wypadek na ulicy Sienkiewicza

rta24.eu15 czerwca 2021

Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo przeszkadzała mu zabawa dzieci

rta24.eu15 czerwca 2021

Zaatakował znajomych, zdemolował ich dom, a z innej posesji ukradł samochód

rta24.eu14 czerwca 2021

Kierowca seata potrącił troje nastolatków

rta24.eu10 czerwca 2021

Rozładowany telefon uchronił 80-latkę, przed oszustwem

rta24.eu10 czerwca 2021

Małżeństwo z Warszawy podziękowało policjantom za pomoc

rta24.eu9 czerwca 2021

30-latek z Tarnobrzega hodował konopie

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021