W Tarnobrzegu

Budżet Obywatelski – Mieszkańcy zdecydowali

Budżet Obywatelski – Mieszkańcy zdecydowali

Mieszkańcy zdecydowali. W ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego realizowany będzie projekt zakładający poprawę oświetlenia ulicznego na każdym osiedlu “Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej”.

W niedzielę, 18 października zakończyło się głosowanie na projekty realizowane w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pod głosowanie poddano pięć tzw. projektów dużych, ogólnomiejskich oraz dwadzieścia sześć osiedlowych, tzw. małych.  Cały miniony tydzień, w dni robocze (12-16 października 2020 r.) głosowanie odbywało się w budynku Urzędu Miasta, w niedzielę, 18 października, na głosujących czekały lokale wyborcze zorganizowane na każdym osiedlu.  Wbrew obawom o frekwencję, w związku z narastającą zachorowalnością na COVID, ta zaskoczyła. W tym roku zagłosowało zaledwie, mając na uwadze niesprzyjającą sytuację, o 180 osób mniej niż przed rokiem.

Jak głosowaliśmy? Z wszystkich 3081 głosów oddanych na projekty duże aż 1703 to głosy opowiadające się za projektem “Jeszcze widniej, jeszcze bezpiecznej”. I to ten projekt, decyzją mieszkańców, będzie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Pozostałe projekty odpadły, sprawdźmy jednak, jakim cieszyły się poparciem. Na drugim miejscu wśród projektów ogólnomiejskich uplasował się “Gród Słowiański nad Jeziorem Tarnobrzeskim” z wynikiem 505 głosów. Kolejne miejsca przypadły projektom: “Budowa chodnika (ul. Matki Kolumby Białeckiej)” – 448 głosów, “Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim” – 400 głosów,  “Budowa dwóch profesjonalnych boisk do gry w bule” – 25 głosów.

Spośród dziesięciu wybranych do realizacji tzw. małych projektów, osiedlowych, najwięcej głosów uzyskał projekt z osiedla Zakrzów “Budowa boiska do piłki nożnej na ,,Dębowej Polanie” – 603 głosy, a najmniej “Czyste trawniki i chodniki – toalety dla psów na osiedlu ,,Serbinów” – 280 głosów. Wyniki głosowania świadczą o większej mobilizacji osiedli podmiejskich. Po trzy projekty wywalczyli sobie bowiem mieszkańcy osiedli: Zakrzów, Sobów i Wielowieś. Jeden projekt realizowany będzie na Serbinowie.

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021