W Tarnobrzegu

Budżet Obywatelski: Tego chcieli mieszkańcy

Budżet Obywatelski: Tego chcieli mieszkańcy

Szesnaście inwestycji na tarnobrzeskich osiedlach o łącznej wartości 1,6 mln zł zostanie wpisanych do budżetu miasta 2019 roku w ramach Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Co się zmieni?

Mieszkańcy osiedla Serbinów w głosowaniu najliczniej poparli pomysł budowy integracyjnego placu zabaw i wyposażenie go w urządzenia dla dzieci niepełnosprawnych. Na osiedlu Siarkowiec najwięcej głosów zdobyła rozbudowa placu zabaw przy blokach nr 4 i 6 na ulicy Kopernika.

Miejsce do rekreacji i wypoczynku wybrali również mieszkańcy osiedla Wielopole. Powstanie tam siłownia pod chmurką, staną ławki, stół do gry w szachy lub warcaby. Projekt przewiduje budowę chodnika z kostki brukowej oraz oświetlenie miejsca rekreacji wraz monitoringiem pomiędzy blokami nr 12 i 14 przy ulicy Dekutowskiego.

Na osiedlu Podłęże realizowana będzie rozbudowa oświetlenia ulicznego przy ulicy Dzikowskiej, doświetlona zostanie także ulica Alfreda Freyera. Na os. Przywiśle remontu doczeka się alejka od strony cmentarza w rejonie Alei Skalna Góra. Siłownia napowietrzna to projekt dla osiedla Nagnajów. Na Dzikowie kończony będzie ciąg pieszo-rowerowy od parku dzikowskiego do osiedla.

Na osiedlu Sielec przewidziano odwodnienie ulicy Kąpielowej od skrzyżowania z ul. Sielecką do skrzyżowania z ul. Sowią. W Wielowsi czas na ostatni etap budowy placu zabaw ,,Stawik”, czyli budowę pomostu, toru przeszkód, ścieżki zdrowia oraz odmulenie stawu.

Wykonanie mini boiska i alejki na Placu Górnika to inwestycja dla osiedla Stare Miasto. W centrum Mokrzyszowa budowany będzie parking i odnawiana elewacja Domu Ludowego. W Sobowie w drugi etap wkroczy projekt „Osiedle Marzeń”, przewidujący nowe aleje spacerowe z kostki betonowej wraz z obiektami małej architektury. W Miechocinie powstanie rodzinny park rekreacji.

Zadanie dla Ocic to budowa chodnika przy ul. Błonie, zgodnie z projektem przebudowy ulicy dojazdowej Błonie wraz z przebudową ulicy Ocickiej, oraz zakup na boisko dwóch boksów dla zawodników. Mieszkańcy Piastowa doczekają się trzeciego etapu remontu ul. Łokietka. Projekt dla Zakrzowa to zagospodarowanie terenu zasypanego zbiornika przy Placu Ludowym dla kącika rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021