Bez kategorii

Budżet Tarnobrzega krytykowany, ale uchwalony

Budżet Tarnobrzega krytykowany, ale uchwalony

Zachowawczy, bez wizji rozwoju miasta, nijaki – to najczęściej powtarzające się określenia radnych, którym nie spodobał się projekt budżetu miasta na 2018 rok. – Łatwo jest krytykować, nie jest łatwo podzielić – odpierała ataki skarbnik miasta. 

Na trójkę z minusem ocenił projekt budżetu radny Witold Zych. – Budżet jest zachowawczy, ale nie kreuje polityki gospodarczej miasta. Prezydent nie ma wizji rozwoju miasta – grzmiał z mównicy radny zawiedziony, że w projekcie budżetu nie ma zarezerwowanych pieniędzy na wykonanie ujęcia wód siarczkowych.

– Przesadził pan z tą oceną. Żeby dostać trójkę, uczeń musi sie napracować, a tu efektów nie mamy – wtórował mu w krytyce prezydenckich działań przewodniczący klubu radnych PiS Kamil Kalinka.

Budżetu broniła wiceprzewodnicząca rady miasta Bożena Kapuściak. Mówców było wielu.

Przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek kilka razy użył określenia “żenujący spektakl” w odniesieniu do przewlekłych wystąpień. W trwającej prawie sześć godzin debacie nad projektem budżetu radni wielokrotnie zbaczali z głównego wątku i nie szczędzili sobie złośliwości. Wreszcie zmęczenie wzięło górę nad chęcią wymiany poglądów niekoniecznie na temat.

– Poziom nienawiści wzajemnej wzrósł. Niczego nie osiągniemy ciągle się kłócąc – wytknął Norbert Mastalerz. W trakcie swojej wypowiedzi poprzednik Grzegorza Kiełba zdążył jednak jak zawsze stanąć w obronie swojej prezydentury.

– Panowie, skończcie z tym. Czy to święta tak na was wpłynęły? – unosił się Marian Zioło z klubu PiS. I to na jego wniosek po piętnastominutowej przerwie zarządzono głosowanie nad zamknięciem dyskusji. 18 radnych było za, 2 przeciw.

Na koniec skarbnik Urszula Rzeszut odniosła się do zarzutów i wątpliwości uczestników dyskusji.

Po krótkich wyjaśnieniach prezydenta Kiełba za przyjęciem uchwały budżetowej zagłosowało 13 radnych, przeciw był tylko Witold Zych. Od głosu wstrzymali się radni klubu PiS: Kamil Kalinka, Barbara Kłeczek, Łukasz Nowak, Anna Pekar, Robert Popek, Wiktor Stasiak. Nieobecny na sesji był Stanisław Uziel.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021
bs deweloper rzeszów

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rta24.eu30 grudnia 2020