Bez kategorii

Budżet Tarnobrzega krytykowany, ale uchwalony

Budżet Tarnobrzega krytykowany, ale uchwalony

Zachowawczy, bez wizji rozwoju miasta, nijaki – to najczęściej powtarzające się określenia radnych, którym nie spodobał się projekt budżetu miasta na 2018 rok. – Łatwo jest krytykować, nie jest łatwo podzielić – odpierała ataki skarbnik miasta. 

Na trójkę z minusem ocenił projekt budżetu radny Witold Zych. – Budżet jest zachowawczy, ale nie kreuje polityki gospodarczej miasta. Prezydent nie ma wizji rozwoju miasta – grzmiał z mównicy radny zawiedziony, że w projekcie budżetu nie ma zarezerwowanych pieniędzy na wykonanie ujęcia wód siarczkowych.

– Przesadził pan z tą oceną. Żeby dostać trójkę, uczeń musi sie napracować, a tu efektów nie mamy – wtórował mu w krytyce prezydenckich działań przewodniczący klubu radnych PiS Kamil Kalinka.

Budżetu broniła wiceprzewodnicząca rady miasta Bożena Kapuściak. Mówców było wielu.

Przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek kilka razy użył określenia „żenujący spektakl” w odniesieniu do przewlekłych wystąpień. W trwającej prawie sześć godzin debacie nad projektem budżetu radni wielokrotnie zbaczali z głównego wątku i nie szczędzili sobie złośliwości. Wreszcie zmęczenie wzięło górę nad chęcią wymiany poglądów niekoniecznie na temat.

– Poziom nienawiści wzajemnej wzrósł. Niczego nie osiągniemy ciągle się kłócąc – wytknął Norbert Mastalerz. W trakcie swojej wypowiedzi poprzednik Grzegorza Kiełba zdążył jednak jak zawsze stanąć w obronie swojej prezydentury.

– Panowie, skończcie z tym. Czy to święta tak na was wpłynęły? – unosił się Marian Zioło z klubu PiS. I to na jego wniosek po piętnastominutowej przerwie zarządzono głosowanie nad zamknięciem dyskusji. 18 radnych było za, 2 przeciw.

Na koniec skarbnik Urszula Rzeszut odniosła się do zarzutów i wątpliwości uczestników dyskusji.

Po krótkich wyjaśnieniach prezydenta Kiełba za przyjęciem uchwały budżetowej zagłosowało 13 radnych, przeciw był tylko Witold Zych. Od głosu wstrzymali się radni klubu PiS: Kamil Kalinka, Barbara Kłeczek, Łukasz Nowak, Anna Pekar, Robert Popek, Wiktor Stasiak. Nieobecny na sesji był Stanisław Uziel.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021