W Tarnobrzegu

By uchronić przed zamarznięciem

By uchronić przed zamarznięciem

Władze Tarnobrzega nie pozostają obojętne wobec sytuacji osób bezdomnych. Gdy za oknem siarczyste mrozy szczególną uwagą otoczeni są ci, którzy odmawiają skorzystania z możliwości przenocowania w noclegowni. 4 stycznia w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się kolejne już spotkanie poświęcone ocenie sytuacji.

Spotkanie pozwoliło władzom Tarnobrzega ocenić, czy podjęte przez odpowiednie służby działania są wystarczające, aby uchronić przed zamarznięciem osoby pozostające bez dachu nad głową. U wiceprezydenta Józefa Motyki raport złożył naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej Piotr Sawa oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbieta Miernik-Krukurka.

Jak podczas spotkania zapewnił komendant Straży Miejskiej, sytuacja jest pod kontrolą, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. – Straż Miejska codziennie monitoruje, a w porach wieczornych objeżdża miejsca, w których zbierają się osoby bezdomne i potrzebujące pomocy – podkreślił komendant Sawa.

Dyrektor MOPR nadmieniła, że osoby te są znane zarówno Straży Miejskiej, Policji jak i osobom pracującym w MOPR z imienia i nazwiska. – Wszystkie mają możliwość skorzystania z ciepłego posiłku, jak i noclegu w tarnobrzeskiej noclegowni. Panujące obecnie niskie temperatury, szczególnie nocami, wygenerowały jakość współpracy ze służbami ratunkowymi, która przebiega bez żadnych zakłóceń. Również osoby potrzebujące pomocy nie stwarzały żadnych problemów i dostosowały się do wymogów, jakie obowiązują w noclegowni.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że środowiska osób starszych, samotnych i bezdomnych są stale monitorowane pod kątem zabezpieczenia podstawowych potrzeb, ale szczególną uwagą otacza się je właśnie w okresie zimowym. Na to samo służby uwrażliwiają wszystkich mieszkańców Tarnobrzega. – Nie pozostańmy obojętni wobec sytuacji, które mogą doprowadzić m.in. do tragicznego w skutkach wychłodzenia organizmu obcych ludzi, ale także ludzi żyjących w sąsiedztwie, ale pozostawionych samych sobie bez wsparcia i opieki osób najbliższych – apelują do tarnobrzeżan.

 źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zniesione czasowe ograniczenie w funkcjonowaniu urzędu

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Premier Gliński odwiedził TDK

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

Jezioro Tarnobrzeskie zwyciężyło w Plebiscycie “Turystyczne Perły Podkarpacia” 2021

rta24.eu26 maja 2021

Tarnobrzeskie Wodociągi będą odkomarzać

rta24.eu26 maja 2021