W Tarnobrzegu

By uchronić przed zamarznięciem

By uchronić przed zamarznięciem

Władze Tarnobrzega nie pozostają obojętne wobec sytuacji osób bezdomnych. Gdy za oknem siarczyste mrozy szczególną uwagą otoczeni są ci, którzy odmawiają skorzystania z możliwości przenocowania w noclegowni. 4 stycznia w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się kolejne już spotkanie poświęcone ocenie sytuacji.

Spotkanie pozwoliło władzom Tarnobrzega ocenić, czy podjęte przez odpowiednie służby działania są wystarczające, aby uchronić przed zamarznięciem osoby pozostające bez dachu nad głową. U wiceprezydenta Józefa Motyki raport złożył naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej Piotr Sawa oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbieta Miernik-Krukurka.

Jak podczas spotkania zapewnił komendant Straży Miejskiej, sytuacja jest pod kontrolą, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. – Straż Miejska codziennie monitoruje, a w porach wieczornych objeżdża miejsca, w których zbierają się osoby bezdomne i potrzebujące pomocy – podkreślił komendant Sawa.

Dyrektor MOPR nadmieniła, że osoby te są znane zarówno Straży Miejskiej, Policji jak i osobom pracującym w MOPR z imienia i nazwiska. – Wszystkie mają możliwość skorzystania z ciepłego posiłku, jak i noclegu w tarnobrzeskiej noclegowni. Panujące obecnie niskie temperatury, szczególnie nocami, wygenerowały jakość współpracy ze służbami ratunkowymi, która przebiega bez żadnych zakłóceń. Również osoby potrzebujące pomocy nie stwarzały żadnych problemów i dostosowały się do wymogów, jakie obowiązują w noclegowni.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że środowiska osób starszych, samotnych i bezdomnych są stale monitorowane pod kątem zabezpieczenia podstawowych potrzeb, ale szczególną uwagą otacza się je właśnie w okresie zimowym. Na to samo służby uwrażliwiają wszystkich mieszkańców Tarnobrzega. – Nie pozostańmy obojętni wobec sytuacji, które mogą doprowadzić m.in. do tragicznego w skutkach wychłodzenia organizmu obcych ludzi, ale także ludzi żyjących w sąsiedztwie, ale pozostawionych samych sobie bez wsparcia i opieki osób najbliższych – apelują do tarnobrzeżan.

 źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021