W Tarnobrzegu

By uchronić przed zamarznięciem

By uchronić przed zamarznięciem

Władze Tarnobrzega nie pozostają obojętne wobec sytuacji osób bezdomnych. Gdy za oknem siarczyste mrozy szczególną uwagą otoczeni są ci, którzy odmawiają skorzystania z możliwości przenocowania w noclegowni. 4 stycznia w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się kolejne już spotkanie poświęcone ocenie sytuacji.

Spotkanie pozwoliło władzom Tarnobrzega ocenić, czy podjęte przez odpowiednie służby działania są wystarczające, aby uchronić przed zamarznięciem osoby pozostające bez dachu nad głową. U wiceprezydenta Józefa Motyki raport złożył naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Bukała, komendant Straży Miejskiej Piotr Sawa oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbieta Miernik-Krukurka.

Jak podczas spotkania zapewnił komendant Straży Miejskiej, sytuacja jest pod kontrolą, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. – Straż Miejska codziennie monitoruje, a w porach wieczornych objeżdża miejsca, w których zbierają się osoby bezdomne i potrzebujące pomocy – podkreślił komendant Sawa.

Dyrektor MOPR nadmieniła, że osoby te są znane zarówno Straży Miejskiej, Policji jak i osobom pracującym w MOPR z imienia i nazwiska. – Wszystkie mają możliwość skorzystania z ciepłego posiłku, jak i noclegu w tarnobrzeskiej noclegowni. Panujące obecnie niskie temperatury, szczególnie nocami, wygenerowały jakość współpracy ze służbami ratunkowymi, która przebiega bez żadnych zakłóceń. Również osoby potrzebujące pomocy nie stwarzały żadnych problemów i dostosowały się do wymogów, jakie obowiązują w noclegowni.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że środowiska osób starszych, samotnych i bezdomnych są stale monitorowane pod kątem zabezpieczenia podstawowych potrzeb, ale szczególną uwagą otacza się je właśnie w okresie zimowym. Na to samo służby uwrażliwiają wszystkich mieszkańców Tarnobrzega. – Nie pozostańmy obojętni wobec sytuacji, które mogą doprowadzić m.in. do tragicznego w skutkach wychłodzenia organizmu obcych ludzi, ale także ludzi żyjących w sąsiedztwie, ale pozostawionych samych sobie bez wsparcia i opieki osób najbliższych – apelują do tarnobrzeżan.

 źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021