W powiecie

Centrum Dąbrowicy w nowej odsłonie

Centrum Dąbrowicy w nowej odsłonie

W ślad za podpisaną 27 września ubiegłego roku umową na rozbudowę budynku, rozpoczęty w październiku  2019 roku remont obiektu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy dobiega końca, właśnie ruszyła procedura odbiorowa. Gmina na tę  inwestycję pozyskała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020  w kwocie 79 479, 00 zł. Obiekt będzie teraz pełnił nie tylko funkcję remizy OSP, przyczyni się do spotkań kulturalnych, prowadzenia licznych inicjatyw lokalnych jako dom ludowy, a także będzie sprzyjał rozwijaniu pasji do czytania, ponieważ w to miejsce przeniesiona zostanie biblioteka z obecnego tzw. budynku ,,grn’’. Na wyposażenie biblioteki uzyskano dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 55 000, 00 złotych. Wartość całej inwestycji to blisko 1,3 mln złotych z czego oprócz pozyskanego dofinansowania dużą część stanowią własne środki Gminy.

W ramach inwestycji wykonano min.: ściany wewnętrzne, stropy, docieplenie budynku, zamontowano stolarkę okienną, drewnianą konstrukcję więźby dachowej, Na części niskiej budynku wykonano docieplenie z wyprawą klejem, natomiast na wieży docieplenie ścian wraz z tynkiem zewnętrznym, pokryto dach blachą dachówkowo podobną, w pomieszczeniach ułożono przewody kabelkowe instalacji elektrycznej. Wykończono każde z pomieszczeń tak aby spełniało wszelkie normy sanitarne oraz techniczne. Garaż remizy przystosowany jest na dwa stanowiska dla wozów strażackich, budynek zyskał większą przestrzeń, znalazło się tam miejsce na zaplecze, łazienkę a sala domu ludowego pomieści 130 osób. Nowe oblicze zyskał również teren wokół budynku oraz wjazd do remizy OSP.

Wielofunkcyjny budynek już cieszy oko i z pewnością stanie się wizytówką miejscowości a mieszkańcy nie mogą się doczekać kiedy będą mogli w pełni z niego korzystać i przy jego pomocy aktywnie brać udział w życiu społecznym.

 

 

Źródło U.M. i G Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Interwencje strażaków w powiecie – podsumowanie 2020 roku

rta24.eu20 stycznia 2021

W Jamnicy auto wpadło do rowu

rta24.eu20 stycznia 2021

DEZAMET S.A. dostarczył 9996 naboi przeciwpancernych PG-15W !

rta24.eu19 stycznia 2021

Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Inwestują w bezpieczeństwo powodziowe

rta24.eu18 stycznia 2021

Uwaga ! W Chmielowie tir zsunął się w kilkunastometrowy nasyp drogi

rta24.eu15 stycznia 2021

Zgłoś Bohaterów społecznego zaangażowania!

rta24.eu15 stycznia 2021

W Nowej Dębie można składać wnioski na dodatek mieszkaniowy …

rta24.eu15 stycznia 2021

Specjalna linia telefoniczna i transport do punktu szczepień w Gorzycach

rta24.eu15 stycznia 2021