sport

Charakterna Siarka znów zwycięska

Charakterna Siarka znów zwycięska

18-letni wychowanek, Jakub Głaz zapewnił dziś Siarce trzy punkty. Walcząca o awans na zaplecze ekstraklasy Wisła Puławy okazała się słabsza od mającej ogromne problemy kadrowe tarnobrzeskiej Siarki.

Sobotni mecz nie należał do tych porywających. Wręcz przeciwnie. Poziom gry gości pozostawiał wiele do życzenia. Przyjezdni zdecydowanie przespali pierwszą połowę. Co skrzętnie wykorzystali Siarkowcy, którzy spokojnie budowali akcje a ich zwieńczeniem była bramka zdobyta w 31 minucie, której strzelcem był wychowanek Siarki, 18-letni Jakub Głaz.

Goście ocknęli się dopiero w drugiej połowie i ruszyli do ataku. Coraz częściej przyjezdni zapędzali się w pole karne tarnobrzeżan. W szczególności groźnie było w końcówce, kiedy pachniało podziałem punktów. To jednak podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora zachowali więcej zimnej krwi i dowieźli wynik do końca.

Charakterni zielono-żółto-czarni wygrali przed własną publicznością, a smaczku zwycięstwu dodaje gol strzelony przez wychowanka. Dla Jakuba Głaza była to pierwsza bramka zdobyta na drugoligowym boisku.

W ekipie Siarki znów zabrakło kilku podstawowych graczy, którzy zmagają się z kontuzjami. Do końca sezonu trener Gąsior nie będzie mógł skorzystać z Konrada Stępnia, Szymona Martusia czy Tomasz Przewoźnika. Do gry powinien zdążyć wrócić Daniel Koczon.

Po środowej derbowej porażce z Mielcem, zwycięstwo z Wisłą Puławy będącą kandydatem do awansu na zaplecze ekstraklasy smakuje wyjątkowo dobrze. Po 31 kolejce Siarkowcy mają na swoim koncie 47 punktów. Za tydzień piłkarzy Siarki czeka wyjazd do Zambrowa na mecz z tamtejszą Olimpią, która walczy o utrzymanie.

SIARKA TARNOBRZEG – WISŁA PUŁAWY 1:0 (1:0)
1:0 – Głaz 31′

SIARKA: Kamil Beszczyński – Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki – Jakub Głaz (78 Adrian Chłoń), Marcin Stromecki, Marcin Stefanik, Jakub Więcek, Jakub Wróbel (84 Sebastian Mandzelowski) – Dorian Buczek (90 Krzysztof Koselak).

WISŁA: Nazar Peńkoweć – Łukasz Turzyniecki, Michał Budzyński, Sebastian Duda, Rafał Lisiecki (40 Klimas Gusočenko) – Konrad Szczotka, Patryk Słotwiński (46 Tomasz Sedlewski), Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek (76 Karol Kalita), Przemysław Kanarek (46 Mateusz Olszak) – Konrad Nowak.

żółte kartki: Kanarek, Olszak, Sedlewski

Andrzej Tomaszewski

zdjęcia: Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021

Tarnobrzeżanka na kajakowych mistrzostwach świata

rta24.eu16 września 2021

Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu “Podkarpacki Cup 2021”

rta24.eu14 września 2021

Wychowanek Tarnobrzeskiego Oyama Karate Mistrzem Polski

rta24.eu13 września 2021

Długodystansowe Zawody Pływackie im. Józefa Salika

rta24.eu13 września 2021

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończone

rta24.eu7 września 2021