W Tarnobrzegu

Charytatywny maraton ZUMBY

Charytatywny maraton ZUMBY

W niedzielę 13 listopada 2016 roku, uczniowie “Prymasówki” po raz kolejny otworzyli serca dla Pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Szkolny Klub Wolontariatu działający przy ZSP nr 1 oraz Klub Fitneska we współpracy z Czak Music zaangażowały się w  akcję charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy na koncentrator tlenu dla ww. Zakładu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

O godzinie 12 na hali sportowej ZSP nr 1 odbyły się wybory Miss i Mistera szkoły. Zadaniem kandydatów prezentujących się w strojach nieformalnych, sportowych oraz wizytowych, było udzielenie w kilku zdaniach informacji o sobie.

Jurorzy: Barbara Zych (szefowa ZPO- przewodnicząca Jury), Marcin Pilarski (dyrektor
ZSP nr 1), Edyta Siudak oraz Ks. Augustyn Łyko wyłonili zwycięzców:

Miss Prymasówki – Patrycja Pająk
I Vice Miss Prymasówki – Maria Pełka
II Vice Miss Prymasówki – Agata Ślęzak

Mister Prymasówki – Dawid Mikus
I Vice Mister Prymasówki – Kamil Wiącek
II Vice Mister Prymasówki –  Bartek Abramczyk

Zwycięzcami publiczności zostali: Maria Pełka i Dawid Mikus.
Barbara Zych w ciepłych słowach podziękowała uczestnikom za  udział w akcji i wręczyła wszystkim nagrody. Dodatkowo, wśród publiczności rozlosowano nagrody, którymi były: wejściówki na basen MOSiR, darmowa pizza, wizyta u fryzjera, wizyta u wizażystki oraz wejściówki do Klubu Fitneska. W trakcie przerwy dyrektor Marcin Pilarski wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu graficznego na najlepszy plakat promujący akcję charytatywną.

Drugą odsłoną charytatywnej zabawy był Maraton Zumby, który rozpoczął się o godzinie 15.  Pełni entuzjazmu i energii instruktorzy z Klubu Fitneska, rytmiczna i żywiołowa muzyka, światła i ciekawa choreografia stworzyły wspaniały klimat do wspólnej zabawy. Jeszcze raz mogliśmy przekonać się, że muzyka łączy pokolenia bowiem wśród tańczących Zumbę były nie tylko dzieci ale także dorośli w różnym wieku.

Nagrody dla publiczności oraz dla uczestników konkursu Miss i Mistera szkoły ufundowali:
Klub Fitneska, MOSIR Tarnobrzeeg, Marcin Wiatrowicz, Pizzeria Zum, Pizzeria Graffiti,  Pizzeria Biesiadowo, Pizzeria Quatro, Viridis Sylwia Partyka Fotografia i projektowanie ogrodów, Czak Music, Wizażystka Patrycja Małek, Salon Fryzjerski Liza, Salon Fryzjerski Effect, Sklep Spożywczy AKK Janusz Sabak, Rada Rodziców ZSP nr 1 oraz Fabryka Ruchu w Sandomierzu.

Szkolny Klub Wolontariatu działający w ZSP nr 1 angażuje się w pomoc  na rzecz potrzebujących. W tym roku szkolnym uczniowie “Prymasówki” uczestniczyli już w akcjach: “Podziel się sercem, podziel się złotówką”, przeprowadzając w sklepie Kaufland zbiórkę artykułów chemicznych dla Domu Dziecka w Tarnobrzegu, a także wspólnie z Parafią pw. św. Barbary zbierali dary dla Parafii Rzymsko-Katolickiej w Złoczowie. Dodatkowo, począwszy od września tego roku wolontariusze odwiedzają pensjonariuszy w ZPO. Podczas tych wizyt wspólnie czytają prasę, książki, często też po prostu rozmawiają. Uczennice z technikum usług fryzjerskich niejednokrotnie wykonują zabiegi strzyżenia i modelowania włosów. Warto pomagać! Każdy z tej charytatywnej zabawy wyniósł coś dla siebie: Pensjonariusze Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przeświadczenie, że ktoś o nich pamięta i troszczy się w miarę  możliwości, organizatorzy zaś poczucie, że jeszcze raz udało się, wespół z młodymi ludźmi zorganizować ciekawe i pożyteczne przedsięwzięcie.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Info/foto: Anita Wójcikowska-Trela/Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021