W Tarnobrzegu

Charytatywny maraton ZUMBY

Charytatywny maraton ZUMBY

W niedzielę 13 listopada 2016 roku, uczniowie „Prymasówki” po raz kolejny otworzyli serca dla Pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Szkolny Klub Wolontariatu działający przy ZSP nr 1 oraz Klub Fitneska we współpracy z Czak Music zaangażowały się w  akcję charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy na koncentrator tlenu dla ww. Zakładu. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

O godzinie 12 na hali sportowej ZSP nr 1 odbyły się wybory Miss i Mistera szkoły. Zadaniem kandydatów prezentujących się w strojach nieformalnych, sportowych oraz wizytowych, było udzielenie w kilku zdaniach informacji o sobie.

Jurorzy: Barbara Zych (szefowa ZPO- przewodnicząca Jury), Marcin Pilarski (dyrektor
ZSP nr 1), Edyta Siudak oraz Ks. Augustyn Łyko wyłonili zwycięzców:

Miss Prymasówki – Patrycja Pająk
I Vice Miss Prymasówki – Maria Pełka
II Vice Miss Prymasówki – Agata Ślęzak

Mister Prymasówki – Dawid Mikus
I Vice Mister Prymasówki – Kamil Wiącek
II Vice Mister Prymasówki –  Bartek Abramczyk

Zwycięzcami publiczności zostali: Maria Pełka i Dawid Mikus.
Barbara Zych w ciepłych słowach podziękowała uczestnikom za  udział w akcji i wręczyła wszystkim nagrody. Dodatkowo, wśród publiczności rozlosowano nagrody, którymi były: wejściówki na basen MOSiR, darmowa pizza, wizyta u fryzjera, wizyta u wizażystki oraz wejściówki do Klubu Fitneska. W trakcie przerwy dyrektor Marcin Pilarski wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu graficznego na najlepszy plakat promujący akcję charytatywną.

Drugą odsłoną charytatywnej zabawy był Maraton Zumby, który rozpoczął się o godzinie 15.  Pełni entuzjazmu i energii instruktorzy z Klubu Fitneska, rytmiczna i żywiołowa muzyka, światła i ciekawa choreografia stworzyły wspaniały klimat do wspólnej zabawy. Jeszcze raz mogliśmy przekonać się, że muzyka łączy pokolenia bowiem wśród tańczących Zumbę były nie tylko dzieci ale także dorośli w różnym wieku.

Nagrody dla publiczności oraz dla uczestników konkursu Miss i Mistera szkoły ufundowali:
Klub Fitneska, MOSIR Tarnobrzeeg, Marcin Wiatrowicz, Pizzeria Zum, Pizzeria Graffiti,  Pizzeria Biesiadowo, Pizzeria Quatro, Viridis Sylwia Partyka Fotografia i projektowanie ogrodów, Czak Music, Wizażystka Patrycja Małek, Salon Fryzjerski Liza, Salon Fryzjerski Effect, Sklep Spożywczy AKK Janusz Sabak, Rada Rodziców ZSP nr 1 oraz Fabryka Ruchu w Sandomierzu.

Szkolny Klub Wolontariatu działający w ZSP nr 1 angażuje się w pomoc  na rzecz potrzebujących. W tym roku szkolnym uczniowie „Prymasówki” uczestniczyli już w akcjach: „Podziel się sercem, podziel się złotówką”, przeprowadzając w sklepie Kaufland zbiórkę artykułów chemicznych dla Domu Dziecka w Tarnobrzegu, a także wspólnie z Parafią pw. św. Barbary zbierali dary dla Parafii Rzymsko-Katolickiej w Złoczowie. Dodatkowo, począwszy od września tego roku wolontariusze odwiedzają pensjonariuszy w ZPO. Podczas tych wizyt wspólnie czytają prasę, książki, często też po prostu rozmawiają. Uczennice z technikum usług fryzjerskich niejednokrotnie wykonują zabiegi strzyżenia i modelowania włosów. Warto pomagać! Każdy z tej charytatywnej zabawy wyniósł coś dla siebie: Pensjonariusze Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przeświadczenie, że ktoś o nich pamięta i troszczy się w miarę  możliwości, organizatorzy zaś poczucie, że jeszcze raz udało się, wespół z młodymi ludźmi zorganizować ciekawe i pożyteczne przedsięwzięcie.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Info/foto: Anita Wójcikowska-Trela/Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021