W powiecie

Chcą stworzyć Centrum Rekreacji w Durdach

Chcą stworzyć Centrum Rekreacji w Durdach

Samorząd gminy Baranów Sandomierski chce stworzyć w Domu Wiejskim w Durdach Centrum Rekreacji. W tym celu został już złożony wniosek o dofinansowanie do Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej”.

Projekt gminy „Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku Domu Wiejskiego w Durdach z przeznaczeniem na Centrum Rekreacji” zakłada docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentów, wymianę stolarki okiennej zewnętrznej, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej, przebudowę pomieszczeń: węzła kuchennego, zaplecza technicznego, 3 sanitariatów w tym jednego przystosowanego dla osób z niepełnosprawnościami, wraz z wykonaniem nowej instalacji elektrycznej, gazowej, wod.-kan. i c.o., tynkowaniem ścian i malowaniem, odnowienie, wymianę i wykonanie nowej posadzki w budynk, przebudowę wejścia wraz z budową klatki prowadzącej do Centrum Rekreacji.

Wszystkie zaplanowane działania mają przyczynić się do m.in. obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku, poprawę jego funkcjonalności, dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Gmina chce również zrealizować II etap tego zadania, czyli stworzyć Centrum Rekreacji na poddaszu Domy Wiejskiego.

Dofinansowanie, o które ubiega się gmina można uzyskać w ramach programu: „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

UGiM Baranów Sandomierski / M. Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021