W powiecie

Chcą stworzyć Centrum Rekreacji w Durdach

Chcą stworzyć Centrum Rekreacji w Durdach

Samorząd gminy Baranów Sandomierski chce stworzyć w Domu Wiejskim w Durdach Centrum Rekreacji. W tym celu został już złożony wniosek o dofinansowanie do Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej”.

Projekt gminy „Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku Domu Wiejskiego w Durdach z przeznaczeniem na Centrum Rekreacji” zakłada docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentów, wymianę stolarki okiennej zewnętrznej, wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej, przebudowę pomieszczeń: węzła kuchennego, zaplecza technicznego, 3 sanitariatów w tym jednego przystosowanego dla osób z niepełnosprawnościami, wraz z wykonaniem nowej instalacji elektrycznej, gazowej, wod.-kan. i c.o., tynkowaniem ścian i malowaniem, odnowienie, wymianę i wykonanie nowej posadzki w budynk, przebudowę wejścia wraz z budową klatki prowadzącej do Centrum Rekreacji.

Wszystkie zaplanowane działania mają przyczynić się do m.in. obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku, poprawę jego funkcjonalności, dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Gmina chce również zrealizować II etap tego zadania, czyli stworzyć Centrum Rekreacji na poddaszu Domy Wiejskiego.

Dofinansowanie, o które ubiega się gmina można uzyskać w ramach programu: „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 “Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym “Rybactwo i Morze”.

UGiM Baranów Sandomierski / M. Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021