W Tarnobrzegu

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Chce być dobrą gospodynią Tarnobrzega i nie obiecuje gruszek na wierzbie

Elżbieta Miernik-Krukurka oficjalnie zainaugurowała swój start w wyborach samorządowych. O urząd prezydenta Tarnobrzega zawalczy jako kandydatka Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny Tarnobrzeg”.

Elżbieta Miernik-Krukurka od 2012 roku jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Na dzisiejszym spotkaniu z mediami poinformowała, że w wyborach startuje jako bezpartyjna i niezależna kandydatka, z własnej woli a nie w czyimś zastępstwie. Dlaczego chce zostać prezydentem Tarnobrzega? – Aby przemyślaną pracą, grając wyłącznie uczciwie, wyprowadzić nasze miasto z zakrętu w jakim się znajduje. Jestem pewna, że wspólnymi siłami wielu środowisk, ponad wszelkimi podziałami, przywrócimy Tarnobrzegowi należną mu godność i rangę, że odbudujemy wspólnotę jego mieszkańców – mówiła Eżbieta Miernik-Krukurka.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, że przez całe swoje życie zawodowe starała się pomagać ludziom i rozwiązywać ich problemy. I chce nadal to robić, tylko w większej skali, trwale, systemowo. – Chcę być gospodynią Tarnobrzega. I nie boję się używać prostego słowa. Ktoś powie: gospodyni to zaścianek, kura domowa. Nie. Gospodyni to pracowitość, poświęcenie, troska, uczciwe zasady i odpowiedzialność. Tak pojmuję moją prezydenturę – oznajmiła Miernik-Krukurka.

Podkreśliła, że wyborcom nie chce obiecywać gruszek na wierzbie a jej program wyborczy nie będzie populistyczną listą, na której każdy znajdzie coś miłego i dobrego, wręcz przeciwnie. Znajdą się na niej propozycje kontrowersyjne, niepopularne, ale niezbędne do wdrożenia w mieście, które jest w kiepskiej kondycji finansowej. – Jestem przekonana, że bez wdrożenia ich nie będzie szansy na podźwignięcie naszego miasta, a tym samym jego rozwój-stwierdziła.

Na pytanie, czy może liczyć na poparcie zawieszonego w obowiązkach prezydenta Grzegorza Kiełba odpowiedziała, że spotkała się z nim, ale konkretne deklaracje nie padły. – Pan prezydent pytał mnie o plany wyborcze, ale na tym rozmowa się zakończyła – przyznała kandydatka. Kolejną konferencję Elżbieta Miernik-Krukurka zapowiedziała na drugą połowę września. Wtedy chce zaprezentować program wyborczy, kandydatów do rady miasta i członków komitetu wyborczego. Dzisiaj towarzyszyli jej – pełnomocnik komitetu radny Waldemar Stępak oraz były redaktor naczelny Tygodnika Nadwiślańskiego Wacław Pintal, który jest pełnomocnikiem finansowym „Wspólnego Tarnobrzega”. Ruszyła też strona internetowa kandydatki – krukurka.pl.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021