W Tarnobrzegu

Chiński biznes w Tarnobrzegu ? Obiecująca wizyta

Chiński biznes w Tarnobrzegu ? Obiecująca wizyta

Przedstawiciele władz chińskiego miasta Zibo w prowincji Szantung oraz szefowie tamtejszych firm przez dwa dni gościli w Tarnobrzegu. Wizyta miała na celu nawiązanie współpracy gospodarczej.

Zibo to blisko siedmiusettysięczne miasto. To ośrodek regionu górniczego, gdzie wydobywa się m.in. węgiel kamienny, boksyty, piryty, rudy żelaza a także przemysłu jedwabniczego, odzieżowego, metalowego, maszynowego, petrochemicznego, elektrotechnicznego, elektronicznego i spożywczego.

Wizyta delegacji z prowincji Szantung to pokłosie zaproszenia, jakie skierował do chińskiej strony były już prezes grupy kapitałowej Siarkopol Janusz Paruzel. Chińczycy zainteresowali się bowiem zakupem produktów Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu. Ponieważ odpowiedź na ofertę zapoznawczej wizyty nadeszła niedawno, jej organizację wzięły na siebie Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Centrum Obsługi Inwestora zarządzającym Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym.

Wczoraj w TPPT goście spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w branży produkcyjnej i rolniczej. Wcześniej zwiedzili muzeum w zamku Tarnowskich w Dzikowie. Dzisiaj w Agencji Rozwoju Przemysłu byli szczególnie zainteresowani ofertą ulg dla inwestujących w strefie ekonomicznej.

Jak można było usłyszeć podczas dzisiejszej konferencji w magistracie, Chińczycy są bardzo zainteresowani inwestycjami w Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce, ze względu na koszty pracy i sytuację podatkową. – Bardzo byśmy sobie tego życzyli, by firmy z Chin inwestowały u nas, a nasi przedsiębiorcy mieli z tej współpracy korzyści. Szczególnie liczymy na rozwój zakładów chemicznych – mówi prezydent Grzegorz Kiełb, który spotkał się dziś z potencjalnymi inwestorami.

Czy uda się do Chin z rewizytą ? Niewykluczone. Zaproszenie do odwiedzin złożył prezydentowi Cong Xigang, przewodniczący Komitetu Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin w Zibo.

IMGP0446

IMGP0453

IMGP0462

img_9016,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Wioletta Wojtkowiak

Chińska delegacja zwiedziła wczoraj Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021