W Tarnobrzegu

Chiński biznes w Tarnobrzegu ? Obiecująca wizyta

Chiński biznes w Tarnobrzegu ? Obiecująca wizyta

Przedstawiciele władz chińskiego miasta Zibo w prowincji Szantung oraz szefowie tamtejszych firm przez dwa dni gościli w Tarnobrzegu. Wizyta miała na celu nawiązanie współpracy gospodarczej.

Zibo to blisko siedmiusettysięczne miasto. To ośrodek regionu górniczego, gdzie wydobywa się m.in. węgiel kamienny, boksyty, piryty, rudy żelaza a także przemysłu jedwabniczego, odzieżowego, metalowego, maszynowego, petrochemicznego, elektrotechnicznego, elektronicznego i spożywczego.

Wizyta delegacji z prowincji Szantung to pokłosie zaproszenia, jakie skierował do chińskiej strony były już prezes grupy kapitałowej Siarkopol Janusz Paruzel. Chińczycy zainteresowali się bowiem zakupem produktów Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu. Ponieważ odpowiedź na ofertę zapoznawczej wizyty nadeszła niedawno, jej organizację wzięły na siebie Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Centrum Obsługi Inwestora zarządzającym Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym.

Wczoraj w TPPT goście spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w branży produkcyjnej i rolniczej. Wcześniej zwiedzili muzeum w zamku Tarnowskich w Dzikowie. Dzisiaj w Agencji Rozwoju Przemysłu byli szczególnie zainteresowani ofertą ulg dla inwestujących w strefie ekonomicznej.

Jak można było usłyszeć podczas dzisiejszej konferencji w magistracie, Chińczycy są bardzo zainteresowani inwestycjami w Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce, ze względu na koszty pracy i sytuację podatkową. – Bardzo byśmy sobie tego życzyli, by firmy z Chin inwestowały u nas, a nasi przedsiębiorcy mieli z tej współpracy korzyści. Szczególnie liczymy na rozwój zakładów chemicznych – mówi prezydent Grzegorz Kiełb, który spotkał się dziś z potencjalnymi inwestorami.

Czy uda się do Chin z rewizytą ? Niewykluczone. Zaproszenie do odwiedzin złożył prezydentowi Cong Xigang, przewodniczący Komitetu Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin w Zibo.

IMGP0446

IMGP0453

IMGP0462

img_9016,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Wioletta Wojtkowiak

Chińska delegacja zwiedziła wczoraj Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021