W Tarnobrzegu

Chiński biznes w Tarnobrzegu ? Obiecująca wizyta

Chiński biznes w Tarnobrzegu ? Obiecująca wizyta

Przedstawiciele władz chińskiego miasta Zibo w prowincji Szantung oraz szefowie tamtejszych firm przez dwa dni gościli w Tarnobrzegu. Wizyta miała na celu nawiązanie współpracy gospodarczej.

Zibo to blisko siedmiusettysięczne miasto. To ośrodek regionu górniczego, gdzie wydobywa się m.in. węgiel kamienny, boksyty, piryty, rudy żelaza a także przemysłu jedwabniczego, odzieżowego, metalowego, maszynowego, petrochemicznego, elektrotechnicznego, elektronicznego i spożywczego.

Wizyta delegacji z prowincji Szantung to pokłosie zaproszenia, jakie skierował do chińskiej strony były już prezes grupy kapitałowej Siarkopol Janusz Paruzel. Chińczycy zainteresowali się bowiem zakupem produktów Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu. Ponieważ odpowiedź na ofertę zapoznawczej wizyty nadeszła niedawno, jej organizację wzięły na siebie Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Centrum Obsługi Inwestora zarządzającym Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym.

Wczoraj w TPPT goście spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w branży produkcyjnej i rolniczej. Wcześniej zwiedzili muzeum w zamku Tarnowskich w Dzikowie. Dzisiaj w Agencji Rozwoju Przemysłu byli szczególnie zainteresowani ofertą ulg dla inwestujących w strefie ekonomicznej.

Jak można było usłyszeć podczas dzisiejszej konferencji w magistracie, Chińczycy są bardzo zainteresowani inwestycjami w Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce, ze względu na koszty pracy i sytuację podatkową. – Bardzo byśmy sobie tego życzyli, by firmy z Chin inwestowały u nas, a nasi przedsiębiorcy mieli z tej współpracy korzyści. Szczególnie liczymy na rozwój zakładów chemicznych – mówi prezydent Grzegorz Kiełb, który spotkał się dziś z potencjalnymi inwestorami.

Czy uda się do Chin z rewizytą ? Niewykluczone. Zaproszenie do odwiedzin złożył prezydentowi Cong Xigang, przewodniczący Komitetu Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin w Zibo.

IMGP0446

IMGP0453

IMGP0462

img_9016,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Wioletta Wojtkowiak

Chińska delegacja zwiedziła wczoraj Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

Dyskutowali o zintegrowanym planowaniu

rta24.eu20 lipca 2021

Tarnobrzeg. Złóż wniosek o kartę abonamentową

rta24.eu16 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021