Rozrywka

CieszFanów Festiwal ogłasza nowe zespoły

CieszFanów Festiwal ogłasza nowe zespoły

CieszFanów Festiwal ogłasza kolejne zespoły! Do tej pory wiadomo, że w sierpniu na cieszanowskim festiwalu zagrają takie gwiazdy jak Kazik, The Analogs, Lej Mi Pół oraz Boleo&Follow The Riddim. Czym tym razem zaskoczą nas organizatorzy?

CieszFanów Festiwal 8 marca wyszedł z prezentem dla wszystkich kobiet i ogłosił, że do tegorocznego składu dołączają:

– rodzinny duet z folkowym brzmieniem – Kwiat Jabłoni 

– wirtuoz skrzypiec – Jelonek 

– niezbędny w dzisiejszych czasach  –  Dr Misio 

– niezawodny i legendarny – Farben Lehre 

Festiwalowa różnorodność


CieszFanów Festiwal to miejsce bardzo otwarte zarówno na te legendarne brzmienia, jak i nowe, świeże składy, takie jak Kwiat Jabłoni. W nasz festiwal wpisują się idealnie, są tak jak my pozytywnie zakręceni, wrażliwi i bardzo eko. Kiedy po raz pierwszy przesłuchaliśmy ich materiał, byliśmy przekonani, że Cieszanów to miejsce, w którym rozkwitnie Kwiat Jabłoni. Ten rodzinny duet podbija listy przebojów, publiczność uwielbia ich swobodę i pozytywną energię płynącą z  utworów – mówi dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski. Dodatkowo ich najnowsza płyta nawiązuje do problemów związanych z klimatem i ekologią, o których my, jako festiwal głośno mówimy w cyklu spotkań Otwarte Głowy prowadzonym przez festiwalowe City NGO– dodaje.

Często słyszymy, że cieszanowski festiwal dba o to, aby na scenie pojawiały się legendy takie jak Kazik, Jelonek, Farben Lehre, czy The Analogs, ale również dajemy okazję do tego, aby zapoznać się z nowymi, być może nie tak dobrze znanymi wśród na przykład punkowo-rockowej społeczności, zespołami jak Kwiat Jabłoni czy Boleo & Follow The Riddim  – podkreśla dyrektorka CKiS w Cieszanowie, Marlena Wiciejowska. 

Przegląd kapel

Dodatkowym elementem CieszFanów Festiwalu jest kultowy już przegląd zespołów, który daje szanse niezależnym zespołom na pokazanie się światu. Dla wielu występ w Cieszanowie był ważnym krokiem w karierze. Zwycięstwo to prestiż i możliwość zagrania na dużej festiwalowej scenie. Kapelom przeglądowym nie zostało już jednak wiele czasu, gdyż zgłoszenia można wysyłać jedynie do końca marca. Następny etap będzie należał do komisji kwalifikacyjnej powołanej przez organizatorów, która spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 zespołów, które wystąpią w przeglądzie on-line. Następnie to festiwalowicze wybiorą w głosowaniu internetowym 3 zespoły, które zagrają na żywo w wielkim finale przeglądu podczas CieszFanów Festiwalu 2021.

Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom festiwalowiczów

Oprócz ogłoszenia nowych zespołów, na profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku pojawiła się dodatkowa informacja skierowana bezpośrednio do fanów festiwalu. Ekipa festiwalu zachęca festiwalowiczów do współtworzenia kroniki cieszanowskiego festiwalu, poprzez przesyłanie swoich zdjęć i nagrań z poprzednich edycji CRF czy Breakout Festiwalu.

Ogromnie ważne dla nas jest uczestnictwo festiwalowiczów w tworzeniu tego wyjątkowego wydarzenia jego klimatu i atmosfery. Chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zrobić wszystko by z uśmiechem patrzyli na festiwal, nie tylko podczas jego trwania, ale w tych miesiącach, kiedy my, organizatorzy intensywnie nad nim pracujemy. Dlatego też planujemy m.in. stworzyć kronikę ze wspomnieniami, która umili festiwalowiczom wyczekiwanie i pozwoli powspominać poprzednie edycje festiwalumówi dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski.

CieszFanów Festiwal ze względu na sytuację pandemiczną przyjął nową hybrydową formę, która odniosła ogromny sukces podczas zeszłorocznej edycji. Co to znaczy? Koncerty można będzie oglądać zarówno na miejscu pod sceną oraz bezpośrednio z polan namiotowego w myśl zasady twój namiot, twoim królestwemoraz przez Internet, oglądając transmisję na żywo na profilu CieszFanów Festiwal na Facebooku oraz YouTube.  

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych CieszFanów Festiwalu, bo tam znajdziecie najwięcej informacji, a już w kwietniu ogłoszone zostaną nowe zespoły. W sumie podczas tegorocznej edycji CieszFanów Festiwalu na dużej scenie wystąpi 15 zespołów.

Karnety wraz z miejscem na polu namiotowym, w cenie 150 złotych dostępne są na stronie https://www.bilety24.pl/koncert/cieszanow-rock-festiwal-56374?id=278520. Organizatorzy podkreślają, że warto zaopatrzyć się w karnet już teraz, ponieważ od 1 maja cena karnetu wzrośnie, a jego ostateczny koszt wyniesie 299 złotych.

Informacja prasowa 

fot.Muzeum Opowieści 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dzień liczby Pi w szkole w Skopaniu

rta24.eu22 marca 2021

Filmy w Kinie Wisła TDK

rta24.eu17 marca 2021

Sandomierz – miasto kameralnych przyjemności

rta24.eu16 marca 2021

Kino Wisła zaprasza

rta24.eu15 marca 2021

Dzień kobiet w Gorzycach

rta24.eu9 marca 2021

Kino Wisła zaprasza na filmy

rta24.eu4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rta24.eu3 marca 2021