Ciężko wywalczone 3 punkty Siarkowców

Obroniony karny, aż dziesięć żółtych kartek, sporo ostrej gry i skromne zwycięstwo gospodarzy 1:0. Tak w skrócie można opisać sobotni mecz, w którym tarnobrzeska Siarka podejmowała warszawską Polonię. Mecz z trybun oglądał były selekcjoner reprezentacji narodowej, Jerzy Engel.

Już od pierwszych minut widać było, że będzie to mecz walki. Pomimo, że w ligowej tabeli obie drużyny dzieli sporo miejsc, to podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora musieli mocno się natrudzić, aby zdobyć komplet punktów. Już w dwunastej minucie Siarkowcy mogli wyjść na prowadzenie, po strzale Michała Żebrakowskiego, jednak świetnym refleksem popisał się stojący między słupkami Mateusz Tobjasz. Kilkanaście minut później golkiper gości znowu błysnął świetną interwencją, tym razem po strzale Daniela Koczona. W 27 minucie po rzucie wolnym w polu karnym faulowany był Marcin Stefanik i arbiter podyktował karnego. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sam faulowany, ale intencje strzelającego świetnie wyczuł bramkarz Polonii i niestety piłkarze Siarki nie mogli ucieszyć się ze strzelonej bramki.

Obie ekipy ostro walczyły, a arbiter spotkania nie żałował kartek. Swoją szansę wykorzystali jednak tuż przed przerwą gospodarze. W 37 minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał, faulowany chwilę wcześniej, Daniel Koczon, a w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Radosław Sylwestrzak, który dał powód do radości kibicom.

Druga połowa fatalnie zaczęła się dla przyjezdnych. W 54 minucie boisko musiał opuścić golkiper Polonii, który doznał urazu po zderzeniu z kolegą z drużyny. W 77 minucie w sytuacji sam na sam znakomicie spisał się tym razem golkiper Siarki – Karol Dybowski, który obronił uderzenie i uratował Siarkę przed utratą bramki. Obu drużynom nie można odmówić ambicji ani woli walki. Wprawdzie Siarkowcy nie stworzyli sobie zbyt wielu bramkowych sytuacji, ale jedna wystarczyła do zainkasowania kompletu punktów. Warszawska Polonia choć waleczna, musiała znowu przełknąć gorycz porażki.
Po dzisiejszej wygranej Siarka do czwartego miejsca premiowanego grą w barażach traci już tylko trzy punkty. W następnej kolejce tarnobrzeską drużynę czeka wyprawa do Elbląga na mecz z tamtejszą Olimpią. Spotkanie zaplanowano na sobotę 29 kwietnia, początek o godz. 17.

SIARKA TARNOBRZEG – POLONIA WARSZAWA 1:0 (1:0)
1:0 – Radosław SYLWESTRZAK 37′
SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 27. Dawid Witkowski – 11. Daniel Koczon, 9. Marcin Stefanik, 20. Grzegorz Płatek (90, 8. Tomasz Przewoźnik), 16. Mateusz Czyżycki (71, 8. Marcin Stromecki), 17. Hubert Tomalski (63, 7. Konrad Zaradny) – 44. Michał Żebrakowski (65, 19. Krzysztof Ropski).

POLONIA: 18. Mateusz Tobjasz (55, 67. Marcin Marcinkowski) – 4. Marcin Bochenek, 6. Rafał Zembrowski, 27. Daniel Choroś, 19. Grzegorz Wojdyga – 11. Bartosz Wiśniewski, 5. Piotr Ćwik, 8. Piotr Kosiorowski, 7. Mariusz Marczak, 17. Marcin Kluska (55, 87. Cezary Sauczek) – 10. Krystian Pieczara (66, 44. Daniel Gołębiewski).

żółte kartki: Czyżycki, Tomalski, Grzesik, Ropski, Stefanik – Ćwik, Wojdyga, Choroś, Marczak, Gołębiewski.

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Zdjęcia: Bogdan Myśliwiec