Kronika Policyjna

Ćwiczenia służb ratunkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Ćwiczenia służb ratunkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Przed południem nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyły się ćwiczenia ratownictwa wodnego. Celem było sprawdzenie skuteczności, sprawności i szybkości działania służb ratowniczych na wypadek topiących się osób. Wzięli w nich także udział tarnobrzescy policjanci.

Wakacje w pełni. W trosce o życie i bezpieczeństwo osób wypoczywających na kąpieliskach, tarnobrzescy policjanci, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, WOPR oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnobrzegu zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Ćwiczenia przeprowadzone zostały przed południem na Jeziorze Tarnobrzeskim, które w tym sezonie jest zamknięte z uwagi na modernizację terenów przyległych do zbiornika. Jednak dla służb ratowniczych doskonalenie umiejętności i koordynacji działań ratowniczych jest zadaniem priorytetowym.

Dlatego też ćwiczenie podzielone zostało na część teoretyczną i praktyczną. Scenariusz przewidywał akcję ratowniczą wobec osób na łódce i przeprowadzenie – przez płetwonurków ze straży pożarnej – poszukiwań osoby znajdującej się pod wodą.

Policjanci trenowali techniki ratowania tonącego, sprawnego prowadzenia akcji ratowniczej, zarówno bez sprzętu jak i z jego wykorzystaniem oraz podejmowanie wszelkich działań w ramach wsparcia dla ratowników WOPR-u lub straży pożarnej. Następnie, już na brzegu, funkcjonariusze udzielali pierwszej pomocy poszkodowanemu, ćwicząc resuscytację krążeniowo – oddechową.

Tarnobrzescy policjanci swoje ćwiczenia wpisują w prowadzoną akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Uczestnictwo policjantów w ćwiczeniach pozwoliło na sprawdzenie możliwości współdziałania służb ratowniczych na wypadek zagrożenia.

 

Apelujemy:
Wypoczywając nad morzem, jeziorem czy innym zbiornikiem wodnym – pamiętajmy, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież, szczególnie w okresie letnich wakacji, odbywało się pod uwagą dorosłych.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

W Rozalinie znaleźli amunicję z II wojny światowej

rta24.eu31 lipca 2020

Medale i odznaczenia dla tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu31 lipca 2020

Fałszywy “wnuczek” próbował oszukać mieszkańców Tarnobrzega

rta24.eu29 lipca 2020

Święto Policji tarnobrzeskich funkcjonariuszy

rta24.eu27 lipca 2020

W Dymitrowie Dużym tir wjechał do rowu

rta24.eu21 lipca 2020

Mieszkaniec Tarnobrzega rozpowszechniał pornografię

rta24.eu20 lipca 2020

Pijany 22- latek uczył się jeździć samochodem

rta24.eu16 lipca 2020
policja

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontrolnych

rta24.eu8 lipca 2020