sport

Czas na przełamanie Siarkowców

Czas na przełamanie Siarkowców

Tylko jedno zwycięstwo i trzy porażki mają już na swoim koncie piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Po czterech kolejkach tarnobrzeżanie uzbierali tylko 3 punkty i spadli w tabeli na siódme miejsce. Czy w najbliższą sobotę w pojedynku z Legionovią Legionowo podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora przełamią złą passę?

Chociaż inaugurację rundy wiosennej Siarkowcy mieli wymarzoną (wygrana 1:0 ze Stalą Stalowa Wola), to im dalej, tym gorzej. Tarnobrzeżanie przegrali już 1:3 z Rakowem Częstochowa, 0:1 z Błękitnymi Stargard, a tydzień temu 0:2 z Gryfem Wejherowo. Zawodnikom z Tarnobrzega z pewnością nie brakuje woli walki, ale niestety chęć zwycięstwa nie przekłada się na wygrane mecze. Siarkowcy podchodzą do meczu skoncentrowani, szanują piłkę, stwarzają sytuacje bramkowe, ale skutecznością nie mogą się pochwalić. Tarnobrzeżanie stracili na wiosnę aż sześć goli, strzelając rywalom zaledwie dwa, w tym jednego z karnego.

Od samego początku ekipa trenera Włodzimierza Gąsiora boryka się z problemami kadrowymi. Zespołu nie omijają kontuzje, a jak na złość zawodnicy „kolekcjonują” też żółte i czerwone kartoniki, dlatego w każdym spotkaniu ktoś pauzuje. Jedynie w ostatnim meczu żaden z Siarkowców nie został ukarany kartką.
Jednak w najbliższą sobotę zespół znów będzie musiał sobie radzić bez kontuzjowanego kapitana Konrada Stępnia, a także podstawowego bramkarza Pawła Pawlusa, który przed tygodniem zwichnął bark.

W sobotę drużyna trenera Gąsiora podejmować będzie na stadionie przy Al. Niepodległości ekipę Legionovii Legionowo. W rundzie jesiennej z potyczki pomiędzy tymi drużynami zwycięsko wyszli tarnobrzeżanie, którzy wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu Kamila Tlagi.

Legionovia obecnie zajmuje dopiero 14-te miejsce w tabeli. Rundę wiosenną zaczęła fatalnie od porażki 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg, a potem 0:2 z Nadwiślanem. Pomiędzy tymi spotkaniami legionowianie „dostali” 3 punkty za walkower z Okocimskim Brzesko, który wycofał się z rozgrywek II ligi. Przed tygodniem Legionovia zremisowała u siebie 1:1 z silnym Radomiakiem, co może rozbudzić apetyt na pierwszej w rej rundzie zwycięstwo.

Początek sobotniego meczu o godz. 15:00.

Andrzej Tomaszewski

fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021

7 medali dla UKS DELFIN TARNOBRZEG

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Kacper Gołąbek Wicemistrzem Polski

rta24.eu23 lutego 2021

Grand Prix Młodzików w badmintonie

rta24.eu17 lutego 2021

Piranie SOSiR w nowych barwnych koszulkach

rta24.eu15 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021

Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie już otwarta

rta24.eu11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021