sport

Czas na przełamanie Siarkowców

Czas na przełamanie Siarkowców

Tylko jedno zwycięstwo i trzy porażki mają już na swoim koncie piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Po czterech kolejkach tarnobrzeżanie uzbierali tylko 3 punkty i spadli w tabeli na siódme miejsce. Czy w najbliższą sobotę w pojedynku z Legionovią Legionowo podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora przełamią złą passę?

Chociaż inaugurację rundy wiosennej Siarkowcy mieli wymarzoną (wygrana 1:0 ze Stalą Stalowa Wola), to im dalej, tym gorzej. Tarnobrzeżanie przegrali już 1:3 z Rakowem Częstochowa, 0:1 z Błękitnymi Stargard, a tydzień temu 0:2 z Gryfem Wejherowo. Zawodnikom z Tarnobrzega z pewnością nie brakuje woli walki, ale niestety chęć zwycięstwa nie przekłada się na wygrane mecze. Siarkowcy podchodzą do meczu skoncentrowani, szanują piłkę, stwarzają sytuacje bramkowe, ale skutecznością nie mogą się pochwalić. Tarnobrzeżanie stracili na wiosnę aż sześć goli, strzelając rywalom zaledwie dwa, w tym jednego z karnego.

Od samego początku ekipa trenera Włodzimierza Gąsiora boryka się z problemami kadrowymi. Zespołu nie omijają kontuzje, a jak na złość zawodnicy „kolekcjonują” też żółte i czerwone kartoniki, dlatego w każdym spotkaniu ktoś pauzuje. Jedynie w ostatnim meczu żaden z Siarkowców nie został ukarany kartką.
Jednak w najbliższą sobotę zespół znów będzie musiał sobie radzić bez kontuzjowanego kapitana Konrada Stępnia, a także podstawowego bramkarza Pawła Pawlusa, który przed tygodniem zwichnął bark.

W sobotę drużyna trenera Gąsiora podejmować będzie na stadionie przy Al. Niepodległości ekipę Legionovii Legionowo. W rundzie jesiennej z potyczki pomiędzy tymi drużynami zwycięsko wyszli tarnobrzeżanie, którzy wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu Kamila Tlagi.

Legionovia obecnie zajmuje dopiero 14-te miejsce w tabeli. Rundę wiosenną zaczęła fatalnie od porażki 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg, a potem 0:2 z Nadwiślanem. Pomiędzy tymi spotkaniami legionowianie „dostali” 3 punkty za walkower z Okocimskim Brzesko, który wycofał się z rozgrywek II ligi. Przed tygodniem Legionovia zremisowała u siebie 1:1 z silnym Radomiakiem, co może rozbudzić apetyt na pierwszej w rej rundzie zwycięstwo.

Początek sobotniego meczu o godz. 15:00.

Andrzej Tomaszewski

fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

9 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

rta24.eu14 czerwca 2021

Albert Borkowski 4 krotny złoty medalista, najlepszy zawodnik Ogólnopolskich zawodów

rta24.eu24 maja 2021

6 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu18 maja 2021

“Jezioro” na Śląsku z czterema medalami

rta24.eu18 maja 2021

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021