sport

Czas na przełamanie Siarkowców

Czas na przełamanie Siarkowców

Tylko jedno zwycięstwo i trzy porażki mają już na swoim koncie piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Po czterech kolejkach tarnobrzeżanie uzbierali tylko 3 punkty i spadli w tabeli na siódme miejsce. Czy w najbliższą sobotę w pojedynku z Legionovią Legionowo podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora przełamią złą passę?

Chociaż inaugurację rundy wiosennej Siarkowcy mieli wymarzoną (wygrana 1:0 ze Stalą Stalowa Wola), to im dalej, tym gorzej. Tarnobrzeżanie przegrali już 1:3 z Rakowem Częstochowa, 0:1 z Błękitnymi Stargard, a tydzień temu 0:2 z Gryfem Wejherowo. Zawodnikom z Tarnobrzega z pewnością nie brakuje woli walki, ale niestety chęć zwycięstwa nie przekłada się na wygrane mecze. Siarkowcy podchodzą do meczu skoncentrowani, szanują piłkę, stwarzają sytuacje bramkowe, ale skutecznością nie mogą się pochwalić. Tarnobrzeżanie stracili na wiosnę aż sześć goli, strzelając rywalom zaledwie dwa, w tym jednego z karnego.

Od samego początku ekipa trenera Włodzimierza Gąsiora boryka się z problemami kadrowymi. Zespołu nie omijają kontuzje, a jak na złość zawodnicy „kolekcjonują” też żółte i czerwone kartoniki, dlatego w każdym spotkaniu ktoś pauzuje. Jedynie w ostatnim meczu żaden z Siarkowców nie został ukarany kartką.
Jednak w najbliższą sobotę zespół znów będzie musiał sobie radzić bez kontuzjowanego kapitana Konrada Stępnia, a także podstawowego bramkarza Pawła Pawlusa, który przed tygodniem zwichnął bark.

W sobotę drużyna trenera Gąsiora podejmować będzie na stadionie przy Al. Niepodległości ekipę Legionovii Legionowo. W rundzie jesiennej z potyczki pomiędzy tymi drużynami zwycięsko wyszli tarnobrzeżanie, którzy wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu Kamila Tlagi.

Legionovia obecnie zajmuje dopiero 14-te miejsce w tabeli. Rundę wiosenną zaczęła fatalnie od porażki 0:1 z Kotwicą Kołobrzeg, a potem 0:2 z Nadwiślanem. Pomiędzy tymi spotkaniami legionowianie „dostali” 3 punkty za walkower z Okocimskim Brzesko, który wycofał się z rozgrywek II ligi. Przed tygodniem Legionovia zremisowała u siebie 1:1 z silnym Radomiakiem, co może rozbudzić apetyt na pierwszej w rej rundzie zwycięstwo.

Początek sobotniego meczu o godz. 15:00.

Andrzej Tomaszewski

fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021

Tarnobrzeżanka na kajakowych mistrzostwach świata

rta24.eu16 września 2021

Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu “Podkarpacki Cup 2021”

rta24.eu14 września 2021

Wychowanek Tarnobrzeskiego Oyama Karate Mistrzem Polski

rta24.eu13 września 2021

Długodystansowe Zawody Pływackie im. Józefa Salika

rta24.eu13 września 2021

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończone

rta24.eu7 września 2021