W Tarnobrzegu

Czy Anna Pekar będzie rządzić w Tarnobrzegu do wyborów?

Czy Anna Pekar będzie rządzić w Tarnobrzegu do wyborów?

Kamil Kalinka nie pełni już obowiązków prezydenta Tarnobrzega. Takie są skutki uchylenia aresztu wobec prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, który jednak na mocy sądowego postanowienia nie może sprawować urzędu. 

W pełnieniu tej funkcji zawiesił go wczoraj sąd uznając, że będzie to wystarczający środek zapobiegawczy wobec prezydenta oskarżonego o przyjęcie łapówki. Sąd uznał, że chociaż nadal istnieje obawa matactwa ze strony oskarżonego, to nie jest ona tak wysoka jak na początku postępowania prokuratorskiego.

Kamil Kalinka pełnił funkcję tymczasowo od 8 marca. Premier Mateusz Morawiecki na wniosek wojewody podkarpackiego wyznaczył go do wykonywania zadań i kompetencji prezydenta w okresie tymczasowego aresztowania prezydenta Tarnobrzega, jednak nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia mandatu prezydenta. Mandat prezydenta nie wygasł. Co teraz?

Kamil Kalinka był dziś w magistracie, by przekazać sprawy powołanej przez siebie na stanowisko zastępcy prezydenta Annie Pekar (na zdjęciu oboje podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami osiedla Wielopole). Bezkrólewia więc nie ma, ale urzędnicy zastanawiają się, czy taka sytuacja będzie panowała do jesiennych wyborów samorządowych. Są różne interpretacje. Ostateczne stanowisko w tej sprawie zajmą służby prawne wojewody podkarpackiego.

Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek wkrótce otrzyma oficjalne zawiadomienie z tarnobrzeskiego sądu rejonowego o zakazie pełnienia przez prezydenta Tarnobrzega funkcji publicznych. – Dopiero wtedy poinformuję wojewodę o tym, że obowiązki prezydenta sprawuje pierwszy zastępca Anna Pekar – mówi Dariusz Bożek.

Wioletta Wojtkowiak

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021