W Tarnobrzegu

Czy Anna Pekar będzie rządzić w Tarnobrzegu do wyborów?

Czy Anna Pekar będzie rządzić w Tarnobrzegu do wyborów?

Kamil Kalinka nie pełni już obowiązków prezydenta Tarnobrzega. Takie są skutki uchylenia aresztu wobec prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, który jednak na mocy sądowego postanowienia nie może sprawować urzędu. 

W pełnieniu tej funkcji zawiesił go wczoraj sąd uznając, że będzie to wystarczający środek zapobiegawczy wobec prezydenta oskarżonego o przyjęcie łapówki. Sąd uznał, że chociaż nadal istnieje obawa matactwa ze strony oskarżonego, to nie jest ona tak wysoka jak na początku postępowania prokuratorskiego.

Kamil Kalinka pełnił funkcję tymczasowo od 8 marca. Premier Mateusz Morawiecki na wniosek wojewody podkarpackiego wyznaczył go do wykonywania zadań i kompetencji prezydenta w okresie tymczasowego aresztowania prezydenta Tarnobrzega, jednak nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia mandatu prezydenta. Mandat prezydenta nie wygasł. Co teraz?

Kamil Kalinka był dziś w magistracie, by przekazać sprawy powołanej przez siebie na stanowisko zastępcy prezydenta Annie Pekar (na zdjęciu oboje podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami osiedla Wielopole). Bezkrólewia więc nie ma, ale urzędnicy zastanawiają się, czy taka sytuacja będzie panowała do jesiennych wyborów samorządowych. Są różne interpretacje. Ostateczne stanowisko w tej sprawie zajmą służby prawne wojewody podkarpackiego.

Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek wkrótce otrzyma oficjalne zawiadomienie z tarnobrzeskiego sądu rejonowego o zakazie pełnienia przez prezydenta Tarnobrzega funkcji publicznych. – Dopiero wtedy poinformuję wojewodę o tym, że obowiązki prezydenta sprawuje pierwszy zastępca Anna Pekar – mówi Dariusz Bożek.

Wioletta Wojtkowiak

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021