W Tarnobrzegu

Darowizny dla miasta pomogły w zakupie maseczek

Darowizny dla miasta pomogły w zakupie maseczek

160 masek ochronnych spełniających wymagania norm dla służb medycznych trafi do dwóch tarnobrzeskich placówek świadczących usługi opiekuńcze. Zakup sfinansowano z darowizn na walkę z koronawirusem.

Specjalne subkonto miasto uruchomiło jeszcze w kwietniu tego roku w związku z licznymi zapytaniami, jak można wesprzeć samorząd Tarnobrzega w walce z epidemią koronawirusa. – Wpłynęło na nie do tej pory dokładnie 2 820,16 zł. Jak zaznaczyliśmy, wszystkie zgromadzone na nim środki przeznaczane są na działania zmierzające do zminimalizowania rozmiaru epidemii na terenie miasta, których, jako samorząd, podejmujemy wiele. Wspomnę chociażby nasze wsparcie dla szpitala w Tarnobrzegu, dla którego kupiliśmy respiratory, doposażaliśmy w najtrudniejszym czasie w płyny do dezynfekcji oraz odzież ochronną ratowników, pielęgniarki. Płyny, przyłbice, maseczki przekazywaliśmy też placówkom pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, punktom handlowym. Wciąż staramy się odpowiadać na potrzeby i przekazywać środki ochrony tam, gdzie są szczególnie potrzebne. Dziękujemy więc za każdy przejaw troski o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta, za każdą przekazaną darowiznę na ten cel – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Dzięki pierwszym wpłatom miasto zakupiło właśnie 160 masek ochronnych FFP3, zapewniających najwyższy stopień ochrony dróg oddechowych przed zanieczyszczeniami. Te trafią do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu oraz do Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu.

Firmy oraz osoby prywatne wciąż mogą wpierać samorząd Tarnobrzega w walce z koronawirusem. Przypominamy numer specjalnego subkonta, na które można przekazywać darowizny: 16 1240 2223 1111 0010 9811 4206 (Bank Pekao) – wpłaty z dopiskiem „Razem pokonamy koronawirusa”.

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021