Kronika Policyjna

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

Wiosna to okres, w którym działkowicze wolny czas poświęcają pracom w ogrodach działkowych. To nie tylko cięcie gałęzi, czy pierwsze nasadzenia, a również remonty altanek, które po mroźnej zimie wymagają napraw. Wiosenny okres sprzyja kradzieżom mienia w tych miejscach, dlatego dobrze wiedzieć jak się chronić przed takim zdarzeniem. Warto też porozmawiać o swoich spostrzeżeniach z dzielnicowym oraz korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na terenie Tarnobrzega znajduje się 8 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, pozostałych 6 położonych jest na terenie powiatu tarnobrzeskiego ( 4 w Nowej Dębie, 1 w Gorzycach i 2 w Skopaniu gminie Baranów Sandomierski). Tak rozległy teren, na którym niewłaściwie zabezpieczone altany, ogródki działkowe mogą stać się przedmiotem działalności przestępczej. Złodzieje korzystają bowiem z okazji i plądrują tego typu pomieszczenia w nadziei odnalezienia wartościowych przedmiotów.
O kradzieży z włamaniem do altanki ogrodowej tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni we wtorek rano. Do zdarzenia doszło na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Nadole w Tarnobrzegu. Okazało się, że w nocy, sprawca wybił szybę w oknie budynku i dostał się do jego wnętrza. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia. Szacowane straty wynoszą tysiąc zł.
Policjanci przypominają podstawowe zasady które pomogą zabezpieczyć działkę przed włamaniem:

  • pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach,
  • starajmy się zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi, wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną,
  • stan zabezpieczeń należy kontrolować, co jakiś czas po zamknięciu, nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży,
  • podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby “kręcące się” bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.
  • o bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli bądź sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.
  • zaistniałe problemy, jak również sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłoś za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub swojemu dzielnicowemu.

W razie podejrzeń zadzwońmy do dyżurnego jednostki Policji pod numer telefonu 47 825 33 10.

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Wypadek w Chmielowie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Osiem osób rannych w wypadku w Suchorzowie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Szynobus najechał na peugeota

rta24.eu26 kwietnia 2021

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

rta24.eu23 kwietnia 2021

Policja szuka świadków. Napastnik zaatakował seniora, sam zgubił buta

rta24.eu22 kwietnia 2021