Kronika Policyjna

Debatowali o bezpieczeństwie w Tarnobrzegu i w powiecie

Debatowali o bezpieczeństwie w Tarnobrzegu i w powiecie

O aktualnych problemach mieszkańców, o zagrożeniach i planowanych działaniach zapobiegawczych rozmawiali z mieszkańcami tarnobrzescy policjanci podczas debaty społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem debaty był Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła.

Wczoraj o godz. 12, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Celem spotkania było zdiagnozowanie i określenie potrzeb mieszkańców na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego, omówienie szczególnej roli dzielnicowego i zasad programu „Dzielnicowy bliżej nas” promowania aplikacji „Moja Komenda” i narzędzi Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Organizatorem debaty był Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła, który przywitał zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu komendant mówił o potrzebie wykorzystywania przez Policję nowoczesnych możliwości komunikowania się z mieszkańcami poprzez Mapy Zagrożeń, a także  szczególnej roli dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami.

W debacie udział wzięli: Marek Bukała Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, Mieczysław Nalepa Komendant Straży Miejskiej w Nowej Dębie, dr Joanna Sepiowo z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, Augustyn Turek Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec” w Tarnobrzegu, Marek Bednarz Kierownik Administracyjny osiedli Przywiśle i Młodych w Tarnobrzegu, Zbigniew Rajski Kierownik Administracyjny Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu. W spotkaniu udział wzięli również  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Komisariatu Policji w Nowej Dębie oraz Ogniwa Prewencji w Grębowie Wydział Prewencji KMP w Tarnobrzegu.

Jako pierwszy głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Tarnobrzegu asp. szt. Marcin Orzechowski, który przypomniał jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Poprzez przygotowaną prezentację multimedialną przypomniał adresy stron internetowych, w których dostępna jest mapa i mówił o tym, jak wprowadzić informację o danym zagrożeniu lokalnym. Opowiedział jak wygląda weryfikacji wpisów oraz jakich zagrożeń występuje najwięcej. Od września na aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu 338 zgłoszeń, każde z nich było weryfikowane.

Następnie mł. asp. Stanisław Ciba z Zespołu ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii z KMP w Tarnobrzegu przedstawił prezentację multimedialną z realizowanych programów  prewencyjnych. Szczególną uwagę zwrócił na prowadzoną przez funkcjonariuszy jednostki policji, akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas działań profilaktyczno-informacyjnych każdy uczeń klasy I otrzymuje materiały dydaktyczne oraz odblaski. Działania policjantów wspierane są przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz władze samorządowe. Policjant promował również akcję „ Kręci mnie bezpieczeństwo i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

O szczególnej roli dzielnicowego, programie – Dzielnicowy bliżej nas oraz aplikacji Moja Komenda, mówił Kierownik Rewiru Dzielnicowych KMP w Tarnobrzegu asp. szt. Henryk Madej.

Na koniec spotkania uczestnicy zgłaszali swoje wnioski dotyczące m.in. prowadzonych działań profilaktycznych na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Debatę społeczną podsumował Komendant Sekuła, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, zachęcał do częstszego korzystania z nowych narzędzi informatycznych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijany kierowca wiózł poszukiwaną kobietę

rta24.eu16 kwietnia 2021

Minionej doby trzech kierowców straciło prawo jazdy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Piła domowe nalewki i “opiekowała” się synkami

rta24.eu14 kwietnia 2021

42-latek usiłował podpalić stodołę swoich krewnych

rta24.eu13 kwietnia 2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Trześni

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Zatrzymany pijany rowerzysta, był poszukiwany

rta24.eu10 kwietnia 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

rta24.eu8 kwietnia 2021

Tarnobrzescy policjanci przystąpili do akcji szczepień

rta24.eu8 kwietnia 2021