W Tarnobrzegu

Debiuty na sesji

Debiuty na sesji

Pod koniec kadencji tarnobrzeskiego samorządu w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości pojawiła się nowa twarz. Na wczorajszej sesji Robert Rębisz ślubował obowiązki radnego wykonywać godnie, rzetelnie i uczciwie.

Robert Rębisz, który zastąpił w radzie Kamila Kalinkę objął mandat radnego w okręgu nr 3 obejmującym osiedle Serbinów. – Będę działał dla dobra swoich wyborców i miasta – powiedział nam Robert Rębisz. Ma 42 lata. Jest kawalerem. Mieszkańcy znają go z administracji placu targowego, gdzie był kierownikiem. Teraz nie pracuje, za to studiuje ekonomię menedżerską.

Przed radnymi pierwszy raz, za to dość pewnie, wystąpił w nowej roli pełniący obowiązki prezydent Tarnobrzega Kamil Kalinka. Radni zwracają się do niego grzecznościowo per „panie prezydencie”, wszyscy za wyjątkiem radnego Witolda Zycha, który za każdym razem dodaje skrót p.o.

Na stole i podczas wystąpień na mównicy radny Zych zaczął ustawiać przed sobą tabliczkę „Nowy Tarnobrzeg”. W kuluarach mówi się, że to będzie nazwa jego komitetu wyborczego. Radny nie chciał nam tego potwierdzić mówiąc, że kocha miasto i mieszkańców a akcentuje to właśnie w ten sposób. Tabliczka w barwach Siarki jest efektowna, czas pokaże, czy ta kampania okaże się efektywna.

Gościem sesji był trener mistrzyń w tenisie stołowym i menedżer klubu Zbigniew Nęcek, który debiutując na tym forum prosił o dofinansowanie drużyny na poziomie ubiegłorocznym. W obradach pierwszy raz w tym roku uczestniczył radny Stanisław Uziel, który przez wiele miesięcy zmagał się z chorobą. Zanim opuścił salę poprosił o głos. Za okazaną pomoc dziękował szczególnie radnej Annie Pekar.

Wioletta Wojtkowiak

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021