W Tarnobrzegu

Debiuty na sesji

Debiuty na sesji

Pod koniec kadencji tarnobrzeskiego samorządu w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości pojawiła się nowa twarz. Na wczorajszej sesji Robert Rębisz ślubował obowiązki radnego wykonywać godnie, rzetelnie i uczciwie.

Robert Rębisz, który zastąpił w radzie Kamila Kalinkę objął mandat radnego w okręgu nr 3 obejmującym osiedle Serbinów. – Będę działał dla dobra swoich wyborców i miasta – powiedział nam Robert Rębisz. Ma 42 lata. Jest kawalerem. Mieszkańcy znają go z administracji placu targowego, gdzie był kierownikiem. Teraz nie pracuje, za to studiuje ekonomię menedżerską.

Przed radnymi pierwszy raz, za to dość pewnie, wystąpił w nowej roli pełniący obowiązki prezydent Tarnobrzega Kamil Kalinka. Radni zwracają się do niego grzecznościowo per „panie prezydencie”, wszyscy za wyjątkiem radnego Witolda Zycha, który za każdym razem dodaje skrót p.o.

Na stole i podczas wystąpień na mównicy radny Zych zaczął ustawiać przed sobą tabliczkę „Nowy Tarnobrzeg”. W kuluarach mówi się, że to będzie nazwa jego komitetu wyborczego. Radny nie chciał nam tego potwierdzić mówiąc, że kocha miasto i mieszkańców a akcentuje to właśnie w ten sposób. Tabliczka w barwach Siarki jest efektowna, czas pokaże, czy ta kampania okaże się efektywna.

Gościem sesji był trener mistrzyń w tenisie stołowym i menedżer klubu Zbigniew Nęcek, który debiutując na tym forum prosił o dofinansowanie drużyny na poziomie ubiegłorocznym. W obradach pierwszy raz w tym roku uczestniczył radny Stanisław Uziel, który przez wiele miesięcy zmagał się z chorobą. Zanim opuścił salę poprosił o głos. Za okazaną pomoc dziękował szczególnie radnej Annie Pekar.

Wioletta Wojtkowiak

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021