W Tarnobrzegu

Debiuty na sesji

Debiuty na sesji

Pod koniec kadencji tarnobrzeskiego samorządu w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości pojawiła się nowa twarz. Na wczorajszej sesji Robert Rębisz ślubował obowiązki radnego wykonywać godnie, rzetelnie i uczciwie.

Robert Rębisz, który zastąpił w radzie Kamila Kalinkę objął mandat radnego w okręgu nr 3 obejmującym osiedle Serbinów. – Będę działał dla dobra swoich wyborców i miasta – powiedział nam Robert Rębisz. Ma 42 lata. Jest kawalerem. Mieszkańcy znają go z administracji placu targowego, gdzie był kierownikiem. Teraz nie pracuje, za to studiuje ekonomię menedżerską.

Przed radnymi pierwszy raz, za to dość pewnie, wystąpił w nowej roli pełniący obowiązki prezydent Tarnobrzega Kamil Kalinka. Radni zwracają się do niego grzecznościowo per „panie prezydencie”, wszyscy za wyjątkiem radnego Witolda Zycha, który za każdym razem dodaje skrót p.o.

Na stole i podczas wystąpień na mównicy radny Zych zaczął ustawiać przed sobą tabliczkę „Nowy Tarnobrzeg”. W kuluarach mówi się, że to będzie nazwa jego komitetu wyborczego. Radny nie chciał nam tego potwierdzić mówiąc, że kocha miasto i mieszkańców a akcentuje to właśnie w ten sposób. Tabliczka w barwach Siarki jest efektowna, czas pokaże, czy ta kampania okaże się efektywna.

Gościem sesji był trener mistrzyń w tenisie stołowym i menedżer klubu Zbigniew Nęcek, który debiutując na tym forum prosił o dofinansowanie drużyny na poziomie ubiegłorocznym. W obradach pierwszy raz w tym roku uczestniczył radny Stanisław Uziel, który przez wiele miesięcy zmagał się z chorobą. Zanim opuścił salę poprosił o głos. Za okazaną pomoc dziękował szczególnie radnej Annie Pekar.

Wioletta Wojtkowiak

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021