W powiecie

Defibrylator dla OSP w Skopaniu

Defibrylator dla OSP w Skopaniu

Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych podczas różnego rodzaju zdarzeń drogowych często pierwsi docierają na miejsce. Dlatego muszą być wyposażeni w sprzęt do skutecznego udzielania pierwszej pomocy. Jednym z takich urządzeń jest automatyczny defibrylator AED.

W początkowej fazie działań ratowniczych defibrylator AED praktycznie zastępuje sprzęt jakim dysponują karetki Pogotowia Ratunkowego. Po podłączeniu elektrod sam diagnozuje stan pacjenta, instruuje ratownika o czynnościach jakie powinien wykonać i co najważniejsze, wykonuje defibrylację, co w ogromnym stopniu zwiększa szansę uratowania poszkodowanego, u którego stwierdzono zanik funkcji życiowych.

osp (1)

Niedawno na stan jednostki OSP Skopanie trafił automatyczny elektryczny defibrylator AED ZOLL Plus. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 16 września przy remizie OSP w Skopaniu podczas uroczystej zbiórki Jednostki Operacyjno-Technicznej. Sponsorem defibrylatora o wartości 4800 zł był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, który od lat wspiera jednostki OSP nie tylko w powiecie tarnobrzeskim.

Przekazania na ręce Naczelnika Grzegorza Ślęzaka dokonał Dyrektor WORD Kamil Kalinka. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu- mł. bryg. mgr Marian Róg, Prezes ZOMG ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim- dh Jacek Hynowski, Komendant Miejsko – Gminy ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim- dh Józef Bereski,Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Tarnobrzegu- Marek Ożga, Sołtys Skopania Eugeniusz Ślęzak, druhny z Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz członkowie Jednostki Operacyjno – Technicznej OSP Skopanie.

osp (2)

Ratownicy medyczni z jednostki OSP Skopanie – a jest ich obecnie 9 – życzyli sobie , aby ten sprzęt nie musiał być zbyt często używana w działaniach ratowniczych. Zapewnili równocześnie, że jeśli zajdzie taka potrzeba, będą potrafili przy jego użyciu skutecznie udzielić pomocy i uratować ludzkie życie, które będzie zagrożone.

Źródło UMiG Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Gminny konkurs recytatorski w Sokolnikach

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

V Zjazd Starych Motocykli PRL

rta24.eu26 maja 2021

W Gorzycach przyznano stypendia „Młodzi Zdolni”

rta24.eu24 maja 2021