W powiecie

Defibrylator dla OSP w Skopaniu

Defibrylator dla OSP w Skopaniu

Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych podczas różnego rodzaju zdarzeń drogowych często pierwsi docierają na miejsce. Dlatego muszą być wyposażeni w sprzęt do skutecznego udzielania pierwszej pomocy. Jednym z takich urządzeń jest automatyczny defibrylator AED.

W początkowej fazie działań ratowniczych defibrylator AED praktycznie zastępuje sprzęt jakim dysponują karetki Pogotowia Ratunkowego. Po podłączeniu elektrod sam diagnozuje stan pacjenta, instruuje ratownika o czynnościach jakie powinien wykonać i co najważniejsze, wykonuje defibrylację, co w ogromnym stopniu zwiększa szansę uratowania poszkodowanego, u którego stwierdzono zanik funkcji życiowych.

osp (1)

Niedawno na stan jednostki OSP Skopanie trafił automatyczny elektryczny defibrylator AED ZOLL Plus. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 16 września przy remizie OSP w Skopaniu podczas uroczystej zbiórki Jednostki Operacyjno-Technicznej. Sponsorem defibrylatora o wartości 4800 zł był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, który od lat wspiera jednostki OSP nie tylko w powiecie tarnobrzeskim.

Przekazania na ręce Naczelnika Grzegorza Ślęzaka dokonał Dyrektor WORD Kamil Kalinka. W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu- mł. bryg. mgr Marian Róg, Prezes ZOMG ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim- dh Jacek Hynowski, Komendant Miejsko – Gminy ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim- dh Józef Bereski,Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Tarnobrzegu- Marek Ożga, Sołtys Skopania Eugeniusz Ślęzak, druhny z Kobiecej Drużyny Pożarniczej oraz członkowie Jednostki Operacyjno – Technicznej OSP Skopanie.

osp (2)

Ratownicy medyczni z jednostki OSP Skopanie – a jest ich obecnie 9 – życzyli sobie , aby ten sprzęt nie musiał być zbyt często używana w działaniach ratowniczych. Zapewnili równocześnie, że jeśli zajdzie taka potrzeba, będą potrafili przy jego użyciu skutecznie udzielić pomocy i uratować ludzkie życie, które będzie zagrożone.

Źródło UMiG Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021