W powiecie

DELEGACJA SZKOŁY NA KONGRESIE KOLEJOWYM W WARSZAWIE

DELEGACJA SZKOŁY NA KONGRESIE KOLEJOWYM W WARSZAWIE

Na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej dyrekcja szkoły p. Marcin Pilarski i p. Małgorzata Tomczyk oraz uczennice klasy stewardess, uczestniczyli w Kongresie Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy. Wzięli w nim udział parlamentarzyści, przedstawiciele przedsiębiorstw z branży kolejowej, w tym spółek Grupy PKP, instytucji państwowych i organizacji społecznych, szkolnictwa oraz świata nauki – Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Sekretarz Stanu w MEN Marzena Machałek. Kongres został zainaugurowany przez Prezydenta Polski p. Andrzeja Dudę, Premier p. Mateusz Morawiecki przedstawił plan Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji – Centralny Port Komunikacyjny.

Delegacja ze szkoły brała udział w bloku poświęconym szkolnictwu zawodowemu. Uczestniczyła w nim wiceminister edukacji Marzena Machałek. W dyskusji pt. Kolej na miarę pracodawcy XXI wieku – przyszłość zawodu kolejarza, brali udział również: Mirosław Antonowicz, członek zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.; Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity S.A.; Zenon Kozendra, członek zarządu PKP Cargo S.A.; Marek Olkiewicz, wiceprezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., a także Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Dyrekcja szkoły uczestniczyła w panelu dotyczącym rozwoju szkolnictwa zawodowego, prowadzonym przez Departament Strategii, kwalifikacji i kształcenia zawodowego. Tematami były prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego oraz współpraca szkół z pracodawcami i realizacja staży uczniowskich w zakładach pracy.
Prowadzono również dyskusje w zakresie rozwoju szkolnictwa branżowego w  szkole ZS nr 1 w Tarnobrzegu z dyrekcją Departamentu z p. Urszulą Martynowicz i p. Piotrem Bartosiakiem, którzy wyrazili pozytywne opinie w zakresie wysokiej jakości prowadzenia eksperymentu pedagogicznego technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych.

Kształcenie stewardess w branży usługowej w transporcie lądowym wzbudziło zainteresowanie wśród przedstawicieli branży kolejowej. Zostały nawiązane kontakty z potencjalnymi partnerami, nawiązano porozumienie w sprawie współpracy z PKP INTERCITY w zakresie wprowadzenia uczniów eksperymentalnego kierunku na rynek usług branży kolejowej, a w przyszłości zatrudnienia absolwentów technikum. Dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PKP Intercity p. Ewa Boguszewska zaoferowała szeroką współpracę, ponieważ na rynku pracy w resorcie kolejowym jest popyt na absolwentów naszego kierunku. Uczennice Klaudia Misiur i Klaudia Wowk godnie reprezentowały ZS nr 1 w Tarnobrzegu, aktywnie uczestniczyły w dyskusji i chętnie dzieliły się wiedzą zawodową.
Wydarzenie odbyło się w 29 stycznia 2020 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie,

Żródło ZS nr 1 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021