W Tarnobrzegu

Delikatesy Centrum:To pogrzeb polskiego handlu !

Delikatesy Centrum:To pogrzeb polskiego handlu !

Tarnobrzeskie sklepy protestują przeciwko projektowi ustawy o podatku obrotowym. Delikatesy Centrum wywiesiły baner opatrzony żałobną wstążką z hasłem „Nie jestem hipermarketem a zapłacę ten sam podatek”.

Kupcy prowadzący sklepy franczyzowe tej i innych sieci boją się, że zrujnuje ich sposób procentowego naliczania podatku od sprzedaży detalicznej proponowany przez Ministerstwo Finansów. Otóż podstawą opodatkowania miałaby być suma obrotów wszystkich sprzedawców detalicznych skupionych w sieci. Oznaczałoby to, że mali i średni przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod wspólną marką, mimo że posiadają własne NIP-y zapłacą podatek według najwyższej stawki niczym hipermarketowi giganci o miliardowych przychodach.

_DSC5415

Boimy się o swoj los. Na naszym lokalnym rynku jest ciężko utrzymać się w branży, bo konkurujemy z hipermarketami i dyskontami. Ten nowy podatek wcale nam w tym nie pomoże a tylko dobije – mówi Edyta Kędzia, kierownik delikatesów przy ul. Piłsudskiego w Tarnobrzegu. Handlowcy ostrzegają, że podatek grozi utratą rentowności przez małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące sklepy pod wspólnym logo i może spowodować zwolnienia pracowników. A tak naprawdę stracą konsumenci, bo podatek odbije się na cenach produktów.

_DSC5421

Dlatego nasi klienci popierają protest. Udało nam się zebrać pod petycją pół tysiąca głosów – mówi sprzedawczyni Marzena Tutak, która w zeszłym tygodniu wraz z delegacją pracowników sieci delikatesów Centrum była w Warszawie na spotkaniu z ministrem. – Uzyskaliśmy obietnicę, że projekt będzie jeszcze dyskutowany.

_DSC5426

Według danych Polskiej Izby Handlu skala problemu jest duża. W Polsce w handlu w ramach sieci franczyzowych, partnerskich i spółdzielczych działa blisko 25 tysięcy polskich podmiotów. To m.in. Społem, ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Nasz Sklep.
Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021