W Tarnobrzegu

Delikatesy Centrum:To pogrzeb polskiego handlu !

Delikatesy Centrum:To pogrzeb polskiego handlu !

Tarnobrzeskie sklepy protestują przeciwko projektowi ustawy o podatku obrotowym. Delikatesy Centrum wywiesiły baner opatrzony żałobną wstążką z hasłem „Nie jestem hipermarketem a zapłacę ten sam podatek”.

Kupcy prowadzący sklepy franczyzowe tej i innych sieci boją się, że zrujnuje ich sposób procentowego naliczania podatku od sprzedaży detalicznej proponowany przez Ministerstwo Finansów. Otóż podstawą opodatkowania miałaby być suma obrotów wszystkich sprzedawców detalicznych skupionych w sieci. Oznaczałoby to, że mali i średni przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod wspólną marką, mimo że posiadają własne NIP-y zapłacą podatek według najwyższej stawki niczym hipermarketowi giganci o miliardowych przychodach.

_DSC5415

Boimy się o swoj los. Na naszym lokalnym rynku jest ciężko utrzymać się w branży, bo konkurujemy z hipermarketami i dyskontami. Ten nowy podatek wcale nam w tym nie pomoże a tylko dobije – mówi Edyta Kędzia, kierownik delikatesów przy ul. Piłsudskiego w Tarnobrzegu. Handlowcy ostrzegają, że podatek grozi utratą rentowności przez małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące sklepy pod wspólnym logo i może spowodować zwolnienia pracowników. A tak naprawdę stracą konsumenci, bo podatek odbije się na cenach produktów.

_DSC5421

Dlatego nasi klienci popierają protest. Udało nam się zebrać pod petycją pół tysiąca głosów – mówi sprzedawczyni Marzena Tutak, która w zeszłym tygodniu wraz z delegacją pracowników sieci delikatesów Centrum była w Warszawie na spotkaniu z ministrem. – Uzyskaliśmy obietnicę, że projekt będzie jeszcze dyskutowany.

_DSC5426

Według danych Polskiej Izby Handlu skala problemu jest duża. W Polsce w handlu w ramach sieci franczyzowych, partnerskich i spółdzielczych działa blisko 25 tysięcy polskich podmiotów. To m.in. Społem, ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Nasz Sklep.
Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021