W Tarnobrzegu

Delikatesy Centrum:To pogrzeb polskiego handlu !

Delikatesy Centrum:To pogrzeb polskiego handlu !

Tarnobrzeskie sklepy protestują przeciwko projektowi ustawy o podatku obrotowym. Delikatesy Centrum wywiesiły baner opatrzony żałobną wstążką z hasłem „Nie jestem hipermarketem a zapłacę ten sam podatek”.

Kupcy prowadzący sklepy franczyzowe tej i innych sieci boją się, że zrujnuje ich sposób procentowego naliczania podatku od sprzedaży detalicznej proponowany przez Ministerstwo Finansów. Otóż podstawą opodatkowania miałaby być suma obrotów wszystkich sprzedawców detalicznych skupionych w sieci. Oznaczałoby to, że mali i średni przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod wspólną marką, mimo że posiadają własne NIP-y zapłacą podatek według najwyższej stawki niczym hipermarketowi giganci o miliardowych przychodach.

_DSC5415

Boimy się o swoj los. Na naszym lokalnym rynku jest ciężko utrzymać się w branży, bo konkurujemy z hipermarketami i dyskontami. Ten nowy podatek wcale nam w tym nie pomoże a tylko dobije – mówi Edyta Kędzia, kierownik delikatesów przy ul. Piłsudskiego w Tarnobrzegu. Handlowcy ostrzegają, że podatek grozi utratą rentowności przez małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące sklepy pod wspólnym logo i może spowodować zwolnienia pracowników. A tak naprawdę stracą konsumenci, bo podatek odbije się na cenach produktów.

_DSC5421

Dlatego nasi klienci popierają protest. Udało nam się zebrać pod petycją pół tysiąca głosów – mówi sprzedawczyni Marzena Tutak, która w zeszłym tygodniu wraz z delegacją pracowników sieci delikatesów Centrum była w Warszawie na spotkaniu z ministrem. – Uzyskaliśmy obietnicę, że projekt będzie jeszcze dyskutowany.

_DSC5426

Według danych Polskiej Izby Handlu skala problemu jest duża. W Polsce w handlu w ramach sieci franczyzowych, partnerskich i spółdzielczych działa blisko 25 tysięcy polskich podmiotów. To m.in. Społem, ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Nasz Sklep.
Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

rta24.eu22 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2021

rta24.eu21 czerwca 2021

Woda święcona z dystrybutora

rta24.eu19 czerwca 2021

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Zagra orkiestra, zatańczą mażoretki – zapraszamy na niedzielny koncert

rta24.eu18 czerwca 2021