W powiecie

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. w ramach umowy patronackiej kolejny raz wsparły Zespół Szkół nr2 w Nowej Dębie. Z uwagi na konieczność prowadzenia pracy zdalnej podyktowanej pandemią COVID-19, w centrum uwagi znalazło się wyposażenie dwóch sal komputerowych, odgrywających bardzo ważną rolę w procesie edukacji młodzieży.

Zespół Szkół nr 2 to szkoła ściśle współpracująca z Zakładami Metalowymi  DEZAMET S.A. – wiodącą w regionie firmą produkcyjną. Zakłady są wieloletnim mecenasem dla tej placówki oświatowej oferując różnorakie wsparcie min. praktyki zawodowe dla najlepszych uczniów ZS2 kształcących się na  przyszłych operatorów obrabiarek skrawających CNC, techników mechaników, techników automatyków i innych pokrewnych specjalności. Aby poprawić przygotowanie kandydatów do przyszłej pracy,  w zakładzie odbywają się także 3-miesięczne staże, w trakcie których kandydaci zapoznają się z nowoczesnymi maszynami do precyzyjnej obróbki mechanicznej oraz specyfiką naszej firmy. Obecnie szkoła wystąpiła do Dezametu o dofinansowanie sprzętu komputerowego na wyposażenie dwóch pracowni informatycznych – niezbędnych w obecnej dobie do zdobywania szeroko pojmowanej wiedzy, na co zakłady nie pozostały obojętne i przyznały środki na to przedsięwzięcie.

Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla Zespołu Szkół nr 2 w Nowej DębieNowe wyposażenie sal informatycznych to jedna z ważniejszych inwestycji w szkole. Zakup sprzętu komputerowego ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na obecną sytuację związaną z nauczaniem zdalnym. Nowoczesny sprzęt jest bardzo ważny w kształceniu na kierunkach jakie oferuje szkoła. Jestem przekonana, że dzięki temu nauka w naszej szkole będzie bardziej efektywna i atrakcyjniejsza dla uczniów – powiedziała Iwona Strojek, dyrektor szkoły.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021