W powiecie

DJ Wika rozkręciła seniorów w Baranowie Sandomierskim

DJ Wika rozkręciła seniorów w Baranowie Sandomierskim

Na emeryturze farbuj włosy na różowo i używaj życia! Takimi radami podzieliła się DJ Wika z baranowskimi seniorami.

– Jesteście takie piękne! Ale wspaniałe dziewczyny – takim okrzykiem powitała DJ Wika seniorki zgromadzone w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wirginia Szmyt przyjechała tu na zaproszenie Stowarzyszenia Tor Rozwoju, które od marca realizuje ministerialny projekt dla starszych mieszkańców gminy. Blisko 80-letnia didżejka spotkała się z uczestniczkami tego programu i opowiedziała o jasnych stronach jesieni życia. Jej zdaniem nie należy zamykać się w domu i spędzać ostatnich lat życia niczym doniczka w oknie. Wręcz przekonywała, że to najlepszy czas w życiu, bo wszystkie sprawy ma się już poukładane, dzieci odchowane, czasu więcej, a więc można – a nawet trzeba – go poświęcić na coś, co będzie wartościowe, rozwijające i co sprawi seniorowi przyjemność.

– A że ktoś będzie krytykował nasze różowe, natapirowane włosy, czy czerwone spodnie? To niech krytykuje to jego sprawa, to on ma problem. Ja nie muszę się podobać wszystkim – mówiła Dj Wika. – Moje życie to moje życie, a nie sąsiada. I ja się też nie interesuję, czy on sobie przyprowadza koleżankę pod nieobecność żony. Trzeba się raczej samym sobą zająć: do fryzjera pójść, wyperfumować się, paznokcie pomalować, na imprezę wybrać. Męża wyciągnąć. A jak nie chce, to za drzwi wystawić i znaleźć sobie nowego! Albo sama pójść. I nieważne, czy mieszkasz w mieście, czy na wsi. Rób coś, ruszaj się, nie gnuśniej sama w domu!

Zgromadzone na sali panie (i nieliczni panowie) potakiwały i co chwilę wybuchały gromkim śmiechem, bo Wika przekonywała do swojej filozofii z humorem i swadą. Do tego recytowała wiersze swojego autorstwa, opowiedziała o występach w kabarecie, pokazała możliwości swojego porcelanowego biodra, zdradziła sekretną dietę oraz zaprezentowała książkę „DJ Wika. Jest moc!”, czyli wywiad-rzekę z nią samą.

Także seniorki mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami. Przedstawiły kilka przezabawnych skeczy przygotowanych podczas zajęć teatralnych. Scenki i aktorki tak zachwyciły panią Wikę, że obiecała je zabrać do Warszawy na Paradę Seniorów.

– Jestem zachwycona tym domem kultury, tymi wspaniałymi ludźmi, jesteście tacy aktywni, pomysłowi – mówiła po spotkaniu. – Trzeba koniecznie wykorzystać ten niesamowity potencjał, który drzemie zarówno w seniorach, jak i ludziach ze stowarzyszenia i domu kultury, którzy z Wami pracują.

Oczywiście na takim spotkaniu nie mogłoby zabraknąć tańców! DJ Wika szybko rozkręciła imprezę muzyką latynoską, „Grekiem Zorbą”, czy „Coco Jumbo”. Do tego śpiewała, tańczyła, a w przerwach opowiadała anegdoty. Nikt nie mógł oprzeć się jej namowom, by dołączyć do korowodu tańczących na parkiecie.

W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Marek Mazur oraz Piotr Ruła, prezes Stowarzyszenia Tor Rozwoju, które z pomocą MGOK-u realizuje już kolejną edycję działań dla starszych mieszkańców. Dzień Seniora był podsumowaniem prawie dziesięciomiesięcznej działalności w ramach projektu „Aktywny Senior w Gminie Baranów Sandomierski” oraz okazją do spotkania wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia: koordynatorów, instruktorów, wolontariuszy oraz uczestników i zaproszonych gości. Ostatnim elementem projektu są kończące się właśnie warsztaty kulinarne. Wcześniej odbyły się m.in. zajęcia z rękodzieła, których efekty można oglądać na wystawie w MGOK-u.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

źródło: MGOK Baranów S. 

fot. Radek Delimata

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021