W Tarnobrzegu

Dla kajaków wszystko. Nawet tratwą do Bałtyku

Dla kajaków wszystko. Nawet tratwą do Bałtyku

Żeby zebrać pieniądze na remont przystani kajakowej nad tarnobrzeską Wisłą śmiałkowie z ogniska TKKF „Siarka” są gotowi na wszystko, co może ich spotkać podczas spływu tratwą z Tarnobrzega do Gdańska. Sponsorzy, jeśli chcecie zyskać rozgłos pomóżcie !

Przemek Furutin i Dawid Zimoląg są w środowisku wodniackim znani z podobnych akcji. Latem 2014 roku przepłynęli 250 km tratwą zbudowaną z materiałów, które były pod ręką. W tym roku z manifestem „Tarnobrzeg żąda dostępu do morza” chcą dotrzeć do samego Bałtyku. Przygotowania do lipcowej wyprawy sześcioosobowej załogi trwają.

tratwa (2)

– Tym razem atakujemy całą Wisłę. Czas nas ogranicza, dlatego tym razem udało nam się zorganizować pneumatyczną tratwę ratunkową, wewnątrz niej same niespodzianki od racji żywnościowych poprzez wiosła, leki, dryfkotwy po race itp. – napisali na facebookowej stronie wydarzenia Tarnobrzeg żąda dostępu do morza. Tam też można znaleźć opis trasy, której pokonanie zajmie od 10 do 14 dni.

Przywróćmy Tarnobrzegowi Wisłę i kajaki

Rozgłos, jaki zyskają nasi podróżnicy chcą wykorzystać w słusznej sprawie, a mianowicie zwrócić uwagę na to, jak bardzo ważne jest przywrócenie żeglugi śródlądowej na Wiśle i na to, że tarnobrzeskie stowarzyszenie Ognisko TKKF Siarka, które popularyzuje spływy kajakowe Wisłą potrzebuje finansowego wsparcia, żeby rozwijać się w tym kierunku.

tratwa (3)

Nie jest to łatwe, chociaż w Tarnobrzegu warunki do uprawiania tej formy turystyki są wręcz wymarzone a ludzie organizujący przedsięwzięcia pełni pasji. Oczy wszystkich zwrócone są głównie na jezioro. Wodniacy upominają się o Wisłę, niewielu pamięta, że kilka lat temu spotkał ich cios – spłonęła baza przy ul. Wiślnej a z nią część sprzętu. Doprowadzenie miejsca do wymarzonego stanu przekracza możliwości finansowe pasjonatów.

– Jak wiadomo miejsce to ma swój unikatowy charakter, jest pełne pasji i potencjału, niestety w dzisiejszych czasach wszystko kosztuje i wiele rzeczy na przystani wymaga remontu. Pragniemy wykorzystać nasz spływ w celu pozyskania sponsorów – mówi Dawid Zimoląg. – Naszym marzeniem jest wymiana całej floty kajaków, jakie posiadamy na przystani, na chwilę obecną jest to rzecz finansowo dla nas nie do osiągnięcia. Dlatego interesuje nas każda dobrowolna pomoc finansowa.

Sponsor główny ochrzci tratwę

Spływ można zasponsorować, co dla lokalnych przedsiębiorców będzie oryginalną formą promocji swojej działalności. Dostępne są trzy pakiety wpłat, za które wodniacy oferują różne propozycje. Najtańszy kosztuje 500 złotych, najdroższy ponad 2 tysiące zł. Sponsorowi głównemu przypadnie też zaszczyt ochrzczenia tratwy. Szczegóły na stronie TKKF Siarka Tarnobrzeg.

tratwa (4)

Wioletta Wojtkowiak
redakcja@rta24.eu

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Pingback: Shtaymess Survival Side | Ognisko TKKF "Siarka" - Tarnobrzeg

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021