Fotorelacje

Dobra passa Siarkowców przerwana

Wynikiem 1:2 zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy tarnobrzeską Siarką a spadkowiczem z I ligi, drużyną GKS Bełchatów. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora przegrali przed własną publicznością i tym samym przerwali trwającą osiem kolejek passę bez porażki.

Obie drużyny spokojnie weszły w mecz. Przez pierwsze minuty częściej przy piłce byli gospodarze, ale to przyjezdni pokusili się o pierwszą bramkę, kiedy w 33 minucie mocnym strzałem Robert Pisarczuk pokonał golkipera Siarki. Stracona bramka szybko poderwała gospodarzy do walki i tuż przed przerwą Siarkowcy już remisowali z GKS-em 1:1. Pięknym strzałem zza linii pola karnego popisał się Daniel Koczon.

O drugiej połowie meczu trener tarnobrzeskiej Siarki, jak i sami piłkarze będą chcieli z pewnością szybko zapomnieć. Gospodarze mocno pogubili się w swojej taktyce. Wszystko zaczęło szwankować. Gra tarnobrzeżan stała się bardzo chaotyczna, a podania niedokładne. Siarkowcom trudno było przedostać się pod pole karne rywala. Niemoc gospodarzy wykorzystali za to bełchatowianie. W 62 minucie po faulu na Marcinie Stefaniku sędzia podyktował rzut wolny, a Szymon Zgarda z dwudziestu pięciu metrów perfekcyjnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie i ustalił wynik spotkania.

– Zagraliśmy chyba najgorszy swój mecz. Nie działał nam przód i boki. Zagraliśmy za nisko. Fajny moment był tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, gdyby tam nam wpadło. Wiele sytuacji sędzia gwizdał niezrozumiale. Bełchatów zasłużył na te punkty, ale decyzje sędziowskie nie powinny wprowadzać takich nerwów – mówił po meczu trener Siarki Włodzimierz Gąsior.

W następnej, czternastej kolejce, Siarkę czeka daleki wyjazd do Wejherowa, gdzie zmierzy się z miejscowym Gryfem. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 23 października, początek o godz. 13.

SIARKA TARNOBRZEG – GKS BEŁCHATÓW 1:2 (1:1)

0:1 – Pisarczuk 33′

1:1 – Koczon 44′

1:2 – Zgarda 62′

żółte kartki: Stefanik – Klepczyński, Flaszka, Bartosiak

Siarka Tarnobrzeg: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz (82, 3. Krzysztof Suchecki) – 11. Daniel Koczon, 8. Marcin Stromecki (82, 20. Grzegorz Płatek), 9. Marcin Stefanik, 16. Mateusz Czyżycki (63, 7. Patryk Szewc), 17. Hubert Tomalski – 44. Michał Żebrakowski (74, 23. Jakub Głaz).

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 15. Krzysztof Michalak, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek – 22. Robert Pisarczuk (76, 7. Bartłomiej Bartosiak), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda, 10. Dawid Flaszka (90, 19. Maciej Łabędzki), 18. Konrad Andrzejczak – 27. Dawid Dzięgielewski (72, 26. Marcin Krzywicki)