W Tarnobrzegu

Dobra wiadomość. Orkiestra wesprze Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

Dobra wiadomość. Orkiestra wesprze Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

– To ogromna niespodzianka. I jak tu nie lubić poniedziałku – ucieszyła się Barbara Zych, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu, kiedy przekazaliśmy jej tę wiadomość.

Wczoraj, kilka minut przed północą, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosiła listę siedmiu szpitali i ośrodków, do których niebawem trafi sprzęt medyczny.

Wśród obdarowanych jest Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu. Firma ARJOHUNTLEIGH Polska sp. z o.o. przekaże placówce wózek prysznicowy i podnośnik pionizujący przeznaczony do przenoszenia pacjentów na poziomych powierzchniach.

– Jesteśmy miło zaskoczeni, że pozytywnie rozpatrzono naszą prośbę. Jeszcze nigdy nie korzystaliśmy z pomocy WOŚP, darowany sprzęt to ogromna niespodzianka – mówi Barbara Zych. Z wnioskiem o sprzętowe wsparcie zwróciła się do Fundacji WOŚP w październiku opisując sytuację i potrzeby placówki.

Na liście pożądanych wymieniła sprzęt niezbędny do codziennej rehabilitacji i opieki nad pacjentem m.in podnośnik i wózek prysznicowy oraz pompy insulinowe i łóżka sterowane pilotem z materacami przeciwodleżynowymi, które znacznie poprawiłyby komfort podopiecznych. Te pierwsze wkrótce dojadą, o te ostatnie wciąż zabiega.

– Łóżka to podstawowy sprzęt i staramy się je wymieniać na nowoczesne w miarę możliwości. Jeśli WOŚP nie pomoże, to o fundusze postaramy się w ramach innych programów – dodaje Barbara Zych.

Tarnobrzeski ZPO to placówka dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i długotrwale unieruchomionych, które wymagają stałej, długotrwałej opieki. Przebywa tu 76 chorych objętych stacjonarną opieką całodobową. Placówka ma także kontrakt na pielęgniarską opiekę długoterminową. Korzysta z niej 15 osób na co dzień przebywających w swoich domach.

Najmłodsza pacjentka ma 44 a najstarszy pacjent 93 lata. Zapotrzebowanie na świadczenia zakładu jest ogromne. Na przyjęcie do placówki czeka 60 osób.

_DSC1119

_DSC1137

_DSC1140

_DSC1145

Wioletta Wojtkowiak

fot. B.Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021