W Tarnobrzegu

Dobra wiadomość. Orkiestra wesprze Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

Dobra wiadomość. Orkiestra wesprze Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

– To ogromna niespodzianka. I jak tu nie lubić poniedziałku – ucieszyła się Barbara Zych, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu, kiedy przekazaliśmy jej tę wiadomość.

Wczoraj, kilka minut przed północą, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosiła listę siedmiu szpitali i ośrodków, do których niebawem trafi sprzęt medyczny.

Wśród obdarowanych jest Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu. Firma ARJOHUNTLEIGH Polska sp. z o.o. przekaże placówce wózek prysznicowy i podnośnik pionizujący przeznaczony do przenoszenia pacjentów na poziomych powierzchniach.

– Jesteśmy miło zaskoczeni, że pozytywnie rozpatrzono naszą prośbę. Jeszcze nigdy nie korzystaliśmy z pomocy WOŚP, darowany sprzęt to ogromna niespodzianka – mówi Barbara Zych. Z wnioskiem o sprzętowe wsparcie zwróciła się do Fundacji WOŚP w październiku opisując sytuację i potrzeby placówki.

Na liście pożądanych wymieniła sprzęt niezbędny do codziennej rehabilitacji i opieki nad pacjentem m.in podnośnik i wózek prysznicowy oraz pompy insulinowe i łóżka sterowane pilotem z materacami przeciwodleżynowymi, które znacznie poprawiłyby komfort podopiecznych. Te pierwsze wkrótce dojadą, o te ostatnie wciąż zabiega.

– Łóżka to podstawowy sprzęt i staramy się je wymieniać na nowoczesne w miarę możliwości. Jeśli WOŚP nie pomoże, to o fundusze postaramy się w ramach innych programów – dodaje Barbara Zych.

Tarnobrzeski ZPO to placówka dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i długotrwale unieruchomionych, które wymagają stałej, długotrwałej opieki. Przebywa tu 76 chorych objętych stacjonarną opieką całodobową. Placówka ma także kontrakt na pielęgniarską opiekę długoterminową. Korzysta z niej 15 osób na co dzień przebywających w swoich domach.

Najmłodsza pacjentka ma 44 a najstarszy pacjent 93 lata. Zapotrzebowanie na świadczenia zakładu jest ogromne. Na przyjęcie do placówki czeka 60 osób.

_DSC1119

_DSC1137

_DSC1140

_DSC1145

Wioletta Wojtkowiak

fot. B.Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021