W Tarnobrzegu

Dobra wiadomość. Orkiestra wesprze Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

Dobra wiadomość. Orkiestra wesprze Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

– To ogromna niespodzianka. I jak tu nie lubić poniedziałku – ucieszyła się Barbara Zych, kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu, kiedy przekazaliśmy jej tę wiadomość.

Wczoraj, kilka minut przed północą, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosiła listę siedmiu szpitali i ośrodków, do których niebawem trafi sprzęt medyczny.

Wśród obdarowanych jest Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu. Firma ARJOHUNTLEIGH Polska sp. z o.o. przekaże placówce wózek prysznicowy i podnośnik pionizujący przeznaczony do przenoszenia pacjentów na poziomych powierzchniach.

– Jesteśmy miło zaskoczeni, że pozytywnie rozpatrzono naszą prośbę. Jeszcze nigdy nie korzystaliśmy z pomocy WOŚP, darowany sprzęt to ogromna niespodzianka – mówi Barbara Zych. Z wnioskiem o sprzętowe wsparcie zwróciła się do Fundacji WOŚP w październiku opisując sytuację i potrzeby placówki.

Na liście pożądanych wymieniła sprzęt niezbędny do codziennej rehabilitacji i opieki nad pacjentem m.in podnośnik i wózek prysznicowy oraz pompy insulinowe i łóżka sterowane pilotem z materacami przeciwodleżynowymi, które znacznie poprawiłyby komfort podopiecznych. Te pierwsze wkrótce dojadą, o te ostatnie wciąż zabiega.

– Łóżka to podstawowy sprzęt i staramy się je wymieniać na nowoczesne w miarę możliwości. Jeśli WOŚP nie pomoże, to o fundusze postaramy się w ramach innych programów – dodaje Barbara Zych.

Tarnobrzeski ZPO to placówka dla osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i długotrwale unieruchomionych, które wymagają stałej, długotrwałej opieki. Przebywa tu 76 chorych objętych stacjonarną opieką całodobową. Placówka ma także kontrakt na pielęgniarską opiekę długoterminową. Korzysta z niej 15 osób na co dzień przebywających w swoich domach.

Najmłodsza pacjentka ma 44 a najstarszy pacjent 93 lata. Zapotrzebowanie na świadczenia zakładu jest ogromne. Na przyjęcie do placówki czeka 60 osób.

_DSC1119

_DSC1137

_DSC1140

_DSC1145

Wioletta Wojtkowiak

fot. B.Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021