W Tarnobrzegu

Docenieni za pomoc drugiemu człowiekowi

Docenieni za pomoc drugiemu człowiekowi

Pracownicy tarnobrzeskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej uroczyście świętowali w poniedziałek w magistracie Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Prezydent Miasta wyróżnił pracowników instytucji świadczących pomoc socjalną.

– Spotykamy się w gronie osób szczególnie wyróżniających się w swojej pracy – w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. O istocie pracy pracowników służb społecznych wiele by można mówić. Nie ma wątpliwości, że jest bardzo potrzebna. Jednak nie każdy może w ten sposób służyć drugiemu człowiekowi. Jest to zawód, który wymaga szeregu predyspozycji. W którym bez wrażliwości, zrozumienia, serdeczności, życzliwości oraz wysoko rozwiniętej empatii nie da się być skutecznym. Te wszystkie przykłady należy łączyć z biegłą wiedzą, ciągle ulegającą przemianom, aktualnych przepisów, oraz nieustającą wiarą w zmiany w życiu naszych klientów na lepsze. Wszyscy, którzy dzisiaj zostaną wyróżnieni za swą pracę te wszystkie przymioty posiadają – mówiła Elżbieta Miernik – Krukurka, dyrektor MOPR.

Podziękowania za trud i zaangażowanie w pracę złożył zebranym Dariusz Bożek, Przewodniczący Rady Miasta. – Widzę, jak fantastyczną pracę wykonujecie. Widzę, że ani empatii ani chęci nigdy Wam nie zabraknie, ani tego ciepła, o którym też mówiła pani dyrektor.

W imieniu Prezydenta Miasta gratulacje i podziękowania złożył Przemysław Rękas, Sekretarz Miasta, który wręczył także pracownikom wyróżnienia przyznane przez Prezydenta.

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się pracownicy:

Środowiskowego Domu Samopomocy: Jolanta Kawęcka i Grzegorz Niezgoda;
Domu Pomocy Społecznej: Wanda Zimnicka, Katarzyna Jędrychowska, Mariola Żak oraz Andrzej Gajewski;
Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie: Urszula Tabor, Bożena Woźniak, Anna Zasztoft, Katarzyna Tyniec – Zych, Ewa Szynal, Robert Kotarba, Agata Jurkowska, Lidia Borycka, Marcin Sokołowski, Krystyna Janik, Bożena Czachor, Dorota Drabowicz, Ewa Wis oraz Elza Zub.

– Mam świadomość tego, że to co państwo robicie, to jest wielkie wyzwanie i prawdopodobnie także kosztem innych rzeczy, czasem kosztem swojego czasu, czasem kosztem własnej rodziny, mam tego pełną świadomość. Ale życzę Wam w tym dzisiejszym dniu, żeby umieć to pogodzić – mówił Przemysław Rękas.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021