W Tarnobrzegu

Docenieni za pomoc drugiemu człowiekowi

Docenieni za pomoc drugiemu człowiekowi

Pracownicy tarnobrzeskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej uroczyście świętowali w poniedziałek w magistracie Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Prezydent Miasta wyróżnił pracowników instytucji świadczących pomoc socjalną.

– Spotykamy się w gronie osób szczególnie wyróżniających się w swojej pracy – w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. O istocie pracy pracowników służb społecznych wiele by można mówić. Nie ma wątpliwości, że jest bardzo potrzebna. Jednak nie każdy może w ten sposób służyć drugiemu człowiekowi. Jest to zawód, który wymaga szeregu predyspozycji. W którym bez wrażliwości, zrozumienia, serdeczności, życzliwości oraz wysoko rozwiniętej empatii nie da się być skutecznym. Te wszystkie przykłady należy łączyć z biegłą wiedzą, ciągle ulegającą przemianom, aktualnych przepisów, oraz nieustającą wiarą w zmiany w życiu naszych klientów na lepsze. Wszyscy, którzy dzisiaj zostaną wyróżnieni za swą pracę te wszystkie przymioty posiadają – mówiła Elżbieta Miernik – Krukurka, dyrektor MOPR.

Podziękowania za trud i zaangażowanie w pracę złożył zebranym Dariusz Bożek, Przewodniczący Rady Miasta. – Widzę, jak fantastyczną pracę wykonujecie. Widzę, że ani empatii ani chęci nigdy Wam nie zabraknie, ani tego ciepła, o którym też mówiła pani dyrektor.

W imieniu Prezydenta Miasta gratulacje i podziękowania złożył Przemysław Rękas, Sekretarz Miasta, który wręczył także pracownikom wyróżnienia przyznane przez Prezydenta.

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się pracownicy:

Środowiskowego Domu Samopomocy: Jolanta Kawęcka i Grzegorz Niezgoda;
Domu Pomocy Społecznej: Wanda Zimnicka, Katarzyna Jędrychowska, Mariola Żak oraz Andrzej Gajewski;
Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie: Urszula Tabor, Bożena Woźniak, Anna Zasztoft, Katarzyna Tyniec – Zych, Ewa Szynal, Robert Kotarba, Agata Jurkowska, Lidia Borycka, Marcin Sokołowski, Krystyna Janik, Bożena Czachor, Dorota Drabowicz, Ewa Wis oraz Elza Zub.

– Mam świadomość tego, że to co państwo robicie, to jest wielkie wyzwanie i prawdopodobnie także kosztem innych rzeczy, czasem kosztem swojego czasu, czasem kosztem własnej rodziny, mam tego pełną świadomość. Ale życzę Wam w tym dzisiejszym dniu, żeby umieć to pogodzić – mówił Przemysław Rękas.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021