sport

Dookoła Jeziora Tarnobrzeskiego na 42, 21 i 10 kilometrów. Było gorąco [Zdjęcia]

Dookoła Jeziora Tarnobrzeskiego na 42, 21 i 10 kilometrów. Było gorąco [Zdjęcia]

Rafał Czarnecki z Bliżyna został zwycięzcą VI Maratonu Vitarade. Zanim cztery razy okrążył Jezioro Tarnobrzeskie i zameldował się na mecie z czasem 2 godziny 34 minuty i 42 sekundy, finiszowali już wszyscy uczestnicy ćwierćmaratonu i półmaratonu.

Ponad 260 zawodników startujących w największej imprezie biegowej w regionie jeszcze długo pamiętać będzie emocje upalnej, sportowej niedzieli. W doskonałej formie był triumfator biegu na 42 kilometry Rafał Czarnecki. Dla zawodnika STS Skarżysko-Kamienna było to już trzecie zwycięstwo w maratonie w tym roku. Drugi na mecie był Mateusz Sala z Kielc (Biegnę, żeby Bartek mógł biegać), trzecie miejsce zajął Mariusz Turczyn (Ganador Team) z Majdanu Królewskiego. Pierwsza z maratonek, Lidia Czarnecka (STS Skarżysko-Kamienna), wbiegła na metę po 3 godzinach 22 min. i 28 sekundach.

Półmaraton z udziałem 110 zawodników wygrał Andrzej Starzyński z Klementowic (Fartlek GO). Jego czas to 1 godz. 11 min. 10 sek. Drugie miejsce zajął Viktor Starodubtsev z Ukrainy, trzeci był Piotr Sztandera (STS Skarżysko-Kamienna). Najszybsza z pań, Natalia Semenovych, przybiegła po 1 godz. 29 min. 40 sek. Druga była Agnieszka Kwasek (Witar Tarnobrzeg), a trzecia Anna Gromadzka (STS Skarżysko-Kamienna). W pierwszej dziesiątce klasyfikacji open znaleźli się zawodnicy z naszego regionu. Na 8. miejscu finiszował Tomasz Wójcik (Fartlek GO Gorzyce), na 9. Marcin Płaneta (Witar Tarnobrzeg), na 10. Adam Niesyn (Farltek GO Gorzyce).

Ćwierćmaraton, na którego starcie stanęły 122 osoby wygrał Iveruk Myhaylo (LKB Rudnik) w czasie 34 min.48 sek. Drugi był Vadim Rogozovskyi (Sancony Ukraina Team), trzeci Alex Sanko z Mińska. Wśród pań zwyciężyła Volha Tsikhanovskaya z Mińska – 41 min.26 sek, przed Małgorzatą Siembidą z Ulanowa (Stalowowolski Klub Biegacza) i Katarzyną Nagaś z Mielca (Run For Run).

Zwycięzcom gratulujemy. Pełne wyniki z podziałem na kategorie wiekowe znajdziecie tutaj:
VI Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie: wyniki

Imprezę zorganizowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Klub Biegacza Witar Tarnobrzeg, Fitness Authority -dystrybutor marki Vitarade, Ognisko TKKF Siarka Tarnobrzeg, Kopalnia Siarki „Machów”, Stowarzyszenie „Integracja” Tarnobrzeg.

Zdjęcia Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021