Fotorelacje

Duże zainteresowanie Targami Pracy i Edukacji

Duże zainteresowanie Targami Pracy i Edukacji

Dla poszukujących pracy oraz pracodawców to dziś najważniejsze wydarzenie w Tarnobrzegu. Odwiedzający targi zostawiają cv i poznają oczekiwania oferentów. Młodzi odwiedzają stoiska szkół, gdzie zdobędą kwalifikacje dające konkretny zawód.

W hali widowiskowo-sportowej do godz. 13 prywatni przedsiębiorcy, przedstawiciele firm, agencje zatrudnienia, urzędy pracy z całego regionu oferują zatrudnienie. – Na miejscu jest około 150 ofert pracy, chociaż w sumie mamy 1300 propozycji, bo gościmy urzędy pracy ze Stalowej Woli, Sandomierza, są też zagraniczne ofertyw sieci Eures – mówi Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, który Targi Pracy i Edukacji organizuje. Gości witała także Ewa Draus, prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb oraz samorządowcy z powiatu tarnobrzeskiego.

Niektórzy żartowali, że aby zdobyć pracę trzeba się dziś dobrze nagimnastykować, dosłownie stawać na głowie, jak tancerze tarnobrzeskiej grupy „2 w 1 Banda”. Ich występ dobrze oddaje ekwilibrystykę bezrobotnych, żeby mogli się na rynku pracy odnaleźć. Problemy mają też pracodawcy. Niełatwo jest o ludzi z kwalifikacjami. Specjaliści wybierają podobne oferty za granicą, a informatycy nie chcą pracować za pensję podstawową plus prowizję. Na przykład jedna z tarnobrzeskich hurtowni od kilku tygodni szuka pracownika ze znajomością języka html do obsługi sklepu internetowego. Oprócz tej oferty wystawia też trzy inne m.in. dla handlowców.

Firma transportowa z Chmielowa obiecuje kandydatom na międzynarodowych kierowców, że pomoże im w zdobyciu uprawnień na odpowiednie kategorie prawa jazdy C+E. – Szukamy ludzi, którzy lubią wyzwania, znają języki, chcemy zatrudniać ludzi stąd, żeby zmniejszać bezrobocie – mówią Przemysław Dębowiec i Sylwester Furdyna. Nabór pielęgniarek prowadzi szpital w Nowej Dębie, który otwiera nowy oddział. Nowe nabory organizuje Federal Mogul z Gorzyc i firma Profund z Nowej Dęby. – Chcemy przyjąć 30 osób – mówi rekruterka.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018