Fotorelacje

Dużo krwi i ryk silników. Dla życia [Zdjęcia]

Dużo krwi i ryk silników. Dla życia [Zdjęcia]

Dziewięć litrów krwi oddali uczestnicy pierwszej akcji „Majowa Kropla Krwi” w Baranowie Sandomierskim. Do mobilnego punktu poboru zawitali w sobotę m.in. motocykliści z grupy Pinokia, strażacy, radni, burmistrz Marek Mazur oraz zachęceni przez nich mieszkańcy.

– Krwi nie można wyprodukować ani niczym zastąpić, dlatego musimy promować honorowe krwiodawstwo. Pierwszy raz pomogłem, gdy koleżanka z pracy potrzebowała krwi dla bliskiej osoby. Od tamtej pory przelałem już ponad 30 litrów – mówi Waldemar Stępień, radny miejski z Suchorzowa, krwiodawca, motocyklista i inicjator „Majowej Kropli Krwi”, która ma stać się doroczną akcją.

Pasja do jazdy i ratowania życia zjednoczyła kilkudziesięciu właścicieli jednośladów, którzy nie zawiedli swojego kolegi. Przyjechali m.in. z Grębowa, Tarnobrzega, Nowej Dęby, Opatowa i Rzeszowa, żeby uczestniczyć w motocyklowej paradzie i podzielić się najcenniejszym darem.

Po 450 mililitrów krwi oddało małżeństwo z Żupawy, Sławomir Szewc i jego żona Halina. On ma na swoim koncie ponad 20 oddanych litrów krwi, ona zdecydowała się pierwszy raz. Wśród 20 dawców, którzy na pobranie uzyskali zgodę lekarza byli też m.in dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Skopaniu Damian Szwagierczak i burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur.

Oprócz zbiórki krwi odbyły się konkursy na najwolniejszy przejazd motocyklem, najgłośniejszy tłumik, a na scenie wystąpiła taneczna grupa Flash i zespół Not Yet. Nagrody odebrali laureaci konkursu plastycznego na pracę promującą krwiodawstwo.
– Dziękujemy starostwu powiatowemu, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Stanisławowi Bernadowi, firmie  „Dentamed”’, Bogdanowi Pankowi, firmom Markizeta i Hydrogaz za ufundowanie nagród dla laureatów konkursów – mówi Waldemar Stępień. Organizację imprezy wsparły władze miasta i gminy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Zamkowo-Parkowy. Patronem medialnym był portal rta24.eu.

Zdjęcia Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018