sport

Dwie zawodniczki KTS jadą do Rio!

Dwie zawodniczki KTS jadą do Rio!

Mająca polskie obywatelstwo Li Qian oraz Niemka Han Ying (obie na co dzień reprezentujące barwy KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg) wywalczyły w czwartek olimpijskie kwalifikacje i czeka je podróż do Rio. O prawo występu na olimpiadzie walczy jeszcze trzecia zawodniczka KTS, Natalia Partyka.

Od kilku dni podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka biorą udział w turnieju w szwedzkim Halmstad, gdzie kwalifikacje olimpijskie wywalczyło już szesnaście osób. Wśród nich, jak na razie, jedyną Polką jest Li Qian, która posiada polskie obywatelstwo już od 2007 roku.

ping_pong

W turnieju „Mała” najpierw pokonała Darię Trigolos z Białorusi 4:0 (11-8, 11-6, 11-6, 11-6), a potem odprawiła z kwitkiem byłą zawodniczkę KTS Margarytę Pesotską z Ukrainy 4:3 (11-8, 11-7, 1-11, 7-11, 9-11, 11-9, 11-1). W decydującym pojedynku Li Qian pokonała Szwedkę Li Fen 4:0 i zapewniła sobie wyjazd na igrzyska olimpijskie do Brazylii. To było nadspodziewanie łatwe zwycięstwo. Polka nie pozostawiła złudzeń 40-letniej Mistrzyni Europy sprzed trzech lat i oddała jej w całym pojedynku ledwie 18 punktów. Tarnobrzeżanka jako pierwsza ze wszystkich uczestników turnieju w Halmstad zapewniła sobie olimpijską nominację.

Dla Li Qian będą to już trzecie igrzyska olimpijskie w jej sportowej karierze. Pierwszy raz na olimpiadę pojechała do rodzinnych Chin, w 2008 roku do Pekinu. Była wówczas pierwszą polską tenisistką stołową, która wywalczyła prawo do gry na igrzyskach olimpijskich. Cztery lata temu „Mała” także pojechała na Olimpiadę, tym razem do Londynu. Niestety jak na razie nie przywiozła żadnego olimpijskiego krążka.

Do Rio jedzie także reprezentantka Niemiec, ale na co dzień grającą w tarnobrzeskiej drużynie, Han Ying, która w szwedzkim turnieju, w finale grupy A pokonała Czeszkę Ivetę Vacenovską 4:3, chociaż przegrywała z nią już 0:3.
W turnieju o prawo występu na olimpiadzie walczą jeszcze pozostali Polacy, wśród których jest także trzecia zawodniczka KTS – Natalia Partyka, która w piątek, 15 kwietnia, zmierzy się z Aleksandrą Privalovą (BLR). Jeśli Partyka zakwalifikuje się na olimpiadę w Rio, dla niej też będą to już trzecie igrzyska w karierze.

Końcowa lista uczestników turnieju olimpijskiego zostanie uzupełniona z rankingu światowego. Ostatnie punkty do rankingu będzie można zdobyć w turnieju cyklu World Tour, który odbędzie się w Warszawie w dniach 20-24 kwietnia.

Andrzej Tomaszewski
Foto: www.kts-tarnobrzeg.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021