W Tarnobrzegu

Dworce PKP i PKS w jednym miejscu? Radny: myślcie o tym

Dworce PKP i PKS w jednym miejscu? Radny: myślcie o tym

Władze miasta powinny starać się o przejęcie nieczynnego budynku dworca PKP, a docelowo urządzić w tamtym miejscu także dworzec autobusowy – proponuje tarnobrzeski radny Witold Zych. Nie bez powodu.

Linia kolejowa została doprowadzona do Tarnobrzega w 1887 roku, a dworzec został ufundowany w 1913 roku przez rodzinę Tarnowskich. Gmach ma już za sobą lata świetności i straszy wyglądem. To co smuci i denerwuje część mieszkańców, to nieczynny budynek stacji, gdzie podróżni nie mogą się schronić.

W innej części miasta mamy dworzec PKS, zmodernizowany przez prywatnego inwestora, gdzie nie ma nawet tabliczki z nazwą Tarnobrzeg, toaleta w dni robocze jest czynna tylko do godz. 13, a za korzystanie ze stanowisk przewoźnicy muszą sporo płacić właścicielowi dworca. To dlatego nie odjeżdżają stamtąd miejskie autobusy.

2-fot-bmysliwiec

Powodów do interwencji jest tak dużo, że radny Witold Zych stwierdził na ostatniej sesji, że czarno widzi współpracę miasta z właścicielem terenu PKS. Jego zdaniem władze miasta nie powinny pozwolić sobie na to, by być na łasce przedsiębiorcy, który każe sobie słono płacić za wszelkie udogodnienia dla podróżnych. Dlaczego by więc nie skierować się na inne tory?

– Mogę długo narzekać, ale mam też pewne rozwiązanie. Dworzec autobusowy powinien być zlokalizowany przy dworcu kolejowym. Niech miasto pomyśli o takim rozwiązaniu, spróbuje przejąć dworzec od kolei – zaproponował Zych i skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta.

Wiele samorządów za opłatą lub bez przejmuje budynki dworcowe od PKP. W wyremontowanych pomieszczeniach tworzą m.in. centra informacji turystycznej, kawiarnie. Przywrócenie mieszkańcom dworca mogłoby się udać, zwłaszcza że w pobliżu przebiegnie droga obwodowa. Zastępca prezydenta Wojciech Brzezowski uważa, że budowa drogi jest priorytetem i trzeba zaplanować przebieg trasy tak, by dać szansę rozwoju okolicy dworca.

WW

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021