W Tarnobrzegu

Dwunasty dzień po aresztowaniu prezydenta. Mieszkańcy czekają, nic się nie zmienia

Dwunasty dzień po aresztowaniu prezydenta. Mieszkańcy czekają, nic się nie zmienia

Wciąż nie wyznaczono terminu rozprawy, podczas której Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy zażalenie na areszt tymczasowy prezydenta Tarnobrzega. Na pewno nie nastąpi to dziś.

Obrońcy Grzegorza K., którzy wnioskują o wolnościowy środek zapobiegawczy dla swojego klienta w miniony piątek złożyli w Sądzie Rejonowym dla Warszawy- Śródmieścia zażalenie na postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. – Akta sprawy nie zostały jeszcze przekazane przez prokuraturę do sądu drugiej instancji. Dlatego jeszcze nie można wyznaczyć terminu posiedzenia sądu w tej sprawie – odpowiada na nasze pytanie inspektor Justyna Chojnacka-Kurak z sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie. Być może sytuacja zmieni się w środę. Pewne jest, że do najbliższego piątku zażalenie powinno być rozpatrzone i wtedy zapadnie decyzja kluczowa dla dalszego funkcjonowania miasta.

Prezydent został zatrzymany przez CBA 21 lutego. Zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. Ponieważ rządził sam, nie wyznaczając zastępców, którzy podczas jego nieobecności będą mogli podejmować decyzje, fakt ten sparaliżował pracę urzędu miasta i utrudnił życie tysiącom rodzin. W Tarnobrzegu od dwóch tygodni nie ma osoby, która władna będzie nadać bieg wielu sprawom m.in. wypłaceniu pensji pracownikom budżetówki, przelewom świadczeń z tytułu „500 plus” i zasiłków, spłacie wielomilionowych zobowiązań miasta wobec różnych firm. Dla rozwiązania patowej sytuacji liczy się każdy dzień.

Jeśli postanowienie sądu o areszcie tymczasowym zostanie utrzymane w mocy zadania i kompetencje prezydenta przejmie zarządca powołany przez premiera. Wojewoda podkarpacki wskazał, że osobą pełniącą obowiązki prezydenta ma być Kamil Kalinka (na zdjęciu) z Prawa i Sprawiedliwości, dyrektor WORD w Tarnobrzegu. Były radny dokładnie przed tygodniem zrzekł się mandatu w tarnobrzeskiej radzie miasta.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021