W Tarnobrzegu

Dwunasty dzień po aresztowaniu prezydenta. Mieszkańcy czekają, nic się nie zmienia

Dwunasty dzień po aresztowaniu prezydenta. Mieszkańcy czekają, nic się nie zmienia

Wciąż nie wyznaczono terminu rozprawy, podczas której Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy zażalenie na areszt tymczasowy prezydenta Tarnobrzega. Na pewno nie nastąpi to dziś.

Obrońcy Grzegorza K., którzy wnioskują o wolnościowy środek zapobiegawczy dla swojego klienta w miniony piątek złożyli w Sądzie Rejonowym dla Warszawy- Śródmieścia zażalenie na postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. – Akta sprawy nie zostały jeszcze przekazane przez prokuraturę do sądu drugiej instancji. Dlatego jeszcze nie można wyznaczyć terminu posiedzenia sądu w tej sprawie – odpowiada na nasze pytanie inspektor Justyna Chojnacka-Kurak z sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie. Być może sytuacja zmieni się w środę. Pewne jest, że do najbliższego piątku zażalenie powinno być rozpatrzone i wtedy zapadnie decyzja kluczowa dla dalszego funkcjonowania miasta.

Prezydent został zatrzymany przez CBA 21 lutego. Zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. Ponieważ rządził sam, nie wyznaczając zastępców, którzy podczas jego nieobecności będą mogli podejmować decyzje, fakt ten sparaliżował pracę urzędu miasta i utrudnił życie tysiącom rodzin. W Tarnobrzegu od dwóch tygodni nie ma osoby, która władna będzie nadać bieg wielu sprawom m.in. wypłaceniu pensji pracownikom budżetówki, przelewom świadczeń z tytułu „500 plus” i zasiłków, spłacie wielomilionowych zobowiązań miasta wobec różnych firm. Dla rozwiązania patowej sytuacji liczy się każdy dzień.

Jeśli postanowienie sądu o areszcie tymczasowym zostanie utrzymane w mocy zadania i kompetencje prezydenta przejmie zarządca powołany przez premiera. Wojewoda podkarpacki wskazał, że osobą pełniącą obowiązki prezydenta ma być Kamil Kalinka (na zdjęciu) z Prawa i Sprawiedliwości, dyrektor WORD w Tarnobrzegu. Były radny dokładnie przed tygodniem zrzekł się mandatu w tarnobrzeskiej radzie miasta.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021