W Tarnobrzegu

Dwunasty dzień po aresztowaniu prezydenta. Mieszkańcy czekają, nic się nie zmienia

Dwunasty dzień po aresztowaniu prezydenta. Mieszkańcy czekają, nic się nie zmienia

Wciąż nie wyznaczono terminu rozprawy, podczas której Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy zażalenie na areszt tymczasowy prezydenta Tarnobrzega. Na pewno nie nastąpi to dziś.

Obrońcy Grzegorza K., którzy wnioskują o wolnościowy środek zapobiegawczy dla swojego klienta w miniony piątek złożyli w Sądzie Rejonowym dla Warszawy- Śródmieścia zażalenie na postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. – Akta sprawy nie zostały jeszcze przekazane przez prokuraturę do sądu drugiej instancji. Dlatego jeszcze nie można wyznaczyć terminu posiedzenia sądu w tej sprawie – odpowiada na nasze pytanie inspektor Justyna Chojnacka-Kurak z sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie. Być może sytuacja zmieni się w środę. Pewne jest, że do najbliższego piątku zażalenie powinno być rozpatrzone i wtedy zapadnie decyzja kluczowa dla dalszego funkcjonowania miasta.

Prezydent został zatrzymany przez CBA 21 lutego. Zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną. Ponieważ rządził sam, nie wyznaczając zastępców, którzy podczas jego nieobecności będą mogli podejmować decyzje, fakt ten sparaliżował pracę urzędu miasta i utrudnił życie tysiącom rodzin. W Tarnobrzegu od dwóch tygodni nie ma osoby, która władna będzie nadać bieg wielu sprawom m.in. wypłaceniu pensji pracownikom budżetówki, przelewom świadczeń z tytułu „500 plus” i zasiłków, spłacie wielomilionowych zobowiązań miasta wobec różnych firm. Dla rozwiązania patowej sytuacji liczy się każdy dzień.

Jeśli postanowienie sądu o areszcie tymczasowym zostanie utrzymane w mocy zadania i kompetencje prezydenta przejmie zarządca powołany przez premiera. Wojewoda podkarpacki wskazał, że osobą pełniącą obowiązki prezydenta ma być Kamil Kalinka (na zdjęciu) z Prawa i Sprawiedliwości, dyrektor WORD w Tarnobrzegu. Były radny dokładnie przed tygodniem zrzekł się mandatu w tarnobrzeskiej radzie miasta.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021