W powiecie

“Dziękujemy za niepodległość”

“Dziękujemy za niepodległość”

„Dziękujemy za niepodległość” pod takim hasłem grupa nieformalna działająca przy stowarzyszeniu „Razem dla Wrzaw” realizowała projekt w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Grupa na realizację projektu pozyskała 4.500 zł. Projekt realizowany był od września, a zakończył się w połowie grudnia.

W ramach projektu przygotowano uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Członkinie stowarzyszenia włączyły się we współorganizację uroczystości organizowanych we Wrzawach z okazji 100 rocznicy. Między innymi przygotowywały wraz z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej we Wrzawach kotyliony oraz okolicznościową akademię.

Kilkunastoosobowa grupa wzięła również udział w wycieczce zorganizowanej do Przemyśla, której celem było poznanie Zasańskiego Szlaku Spacerowego im. Orląt Przemyskich upamiętniającego Polaków walczących o niepodległość.

Końcem listopada panie ze stowarzyszenia na zaproszenie przedstawicieli Domu Opieki Społecznej w Nowej Dębie uczestniczyły w spotkaniu z pensjonariuszami. Z tej okazji panie przygotowały domowe wypieki. Przy kawie i ciastku opowiadano o drogach Polski zmierzających do odzyskania niepodległości. Spotkanie zwieńczyło wspólne śpiewanie legionowych piosenek.

Jak podkreśla Alicja Wydra, prezes stowarzyszenia – zrealizowana inicjatywa przyczyniła się do wzmocnienia poczucia przynależności narodowej i patriotyzmu. Wzmocniła wzajemną więź społeczności lokalnej w tak ważnym momencie historycznym.

“Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna”.

01 (1)

04

09

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021