W Tarnobrzegu

Dziewczynka wzywa pomoc, jej ojciec umiera…

Dziewczynka wzywa pomoc, jej ojciec umiera…

Te sceny działy się w domu jednego z tarnobrzeskich strażaków, którzy swoją kampanią chcą przemówić ludziom do wyobraźni. Dlatego nakręcili film o tym, jak zabójczy jest czad i jak się przed nim uchronić.    

Czterominutowy film, w którym wystąpili strażacy zaprezentowano dziś w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnobrzegu w ramach akcji edukacyjnej „Czad i ogień – obudź czujność”. Można go obejrzeć na kanale youtube https://www.youtube.com/watch?v=wIm7t9C1FjQ Film strażacy będą pokazywać na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą oraz osobom starszym.

Warto go obejrzeć i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że o ile ogień możemy dostrzec, to wobec śmiertelnego tlenku węgla  jesteśmy bezradni. Aby uchronić się przed zatruciem czadem, należy zapewnić właściwą wentylację pomieszczeń, nie zasłaniać kratek wentylacyjnych i regularnie wykonywać fachowe przeglądy komina, urządzeń grzewczych i instalacji wentylacyjnej. To ich niesprawność jest najczęstszą przyczyna zatruć.

Jacek Widuch, rzecznik straży pożarnej w Tarnobrzegu radzi też, by w mieszkaniu instalować czujki, które sygnalizują obecność tlenku węgla. To nie jest wcale duży, ale potrzebny wydatek.

Nie wolno też bagatelizować objawów zatrucia czadem – duszności, bólów głowy, nudności i osłabienia. W takim przypadku należy natychmiast przewietrzyć mieszkanie wyjść na zewnątrz, wezwać strażaków i zasięgnąć porady lekarza.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021