W powiecie

Edukacja poprzez zabawę nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach

Edukacja poprzez zabawę nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach

Bezpieczeństwo ponad wszystko! Podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego zorganizowanego nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach policjanci, strażacy, urzędnicy oraz pracownicy sanepidu informowali w jaki sposób wypoczywać nad wodą, by relaks nie okazał się tragiczny w skutkach.

Wakacje i letnia pogoda każdego roku zbiera potężne żniwo. Brawura i niestosowanie zasad bezpieczeństwa to główne powody utonięć.

We wtorek nad Zalewem Przybyłów służby porządkowe i urzędnicy przekonywali, że bezpieczeństwo powinno być dla wszystkich najważniejsze. – Niczego sobie bardziej nie życzę, jak tego, aby moi mieszkańcy byli bezpieczni, aby nad takimi zbiornikami jak ten wypoczywali świadomie i bezpiecznie. Zdrowie i życie jest najważniejsze dlatego chciałbym, aby za każdym razem wypoczynek na terenie naszej gminy sprawiał wam przyjemność – podkreślał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia poprzez zabawę edukowali w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Nie zabrakło tematycznych konkursów i atrakcji. Najmłodsi mogli pochwalić się umiejętnościami plastycznymi w konkursie pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, było również łowienie ryb na czas ze Stowarzyszeniem Wędkarskim „Szczupak Przybyłów”, a także pokonanie wpław wyznaczonego odcinka na zalewie Przybyłów. Nie zabrakło także konkursów wiedzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy przygotowane przez tarnobrzeskich i gorzyckich policjantów, ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas trzygodzinnego spotkania można było m.in. bezpłatnie popływać kajakiem lub łódką z druhami strażakami z OSP Gorzyce.

Do akcji zainicjowanej na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu włączyli się m.in. Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, Euro-Park Wisłosan Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Agencja Rozwoju Przemysłu S.A, Lasowiacka Grupa Działania, Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, Stowarzyszenie Wędkarskie Szczupak-Przybyłów, Fundacja Mimi Renata Trybuła, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021