W powiecie

Edukacja poprzez zabawę nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach

Edukacja poprzez zabawę nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach

Bezpieczeństwo ponad wszystko! Podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego zorganizowanego nad Zalewem Przybyłów w Gorzycach policjanci, strażacy, urzędnicy oraz pracownicy sanepidu informowali w jaki sposób wypoczywać nad wodą, by relaks nie okazał się tragiczny w skutkach.

Wakacje i letnia pogoda każdego roku zbiera potężne żniwo. Brawura i niestosowanie zasad bezpieczeństwa to główne powody utonięć.

We wtorek nad Zalewem Przybyłów służby porządkowe i urzędnicy przekonywali, że bezpieczeństwo powinno być dla wszystkich najważniejsze. – Niczego sobie bardziej nie życzę, jak tego, aby moi mieszkańcy byli bezpieczni, aby nad takimi zbiornikami jak ten wypoczywali świadomie i bezpiecznie. Zdrowie i życie jest najważniejsze dlatego chciałbym, aby za każdym razem wypoczynek na terenie naszej gminy sprawiał wam przyjemność – podkreślał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia poprzez zabawę edukowali w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Nie zabrakło tematycznych konkursów i atrakcji. Najmłodsi mogli pochwalić się umiejętnościami plastycznymi w konkursie pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, było również łowienie ryb na czas ze Stowarzyszeniem Wędkarskim „Szczupak Przybyłów”, a także pokonanie wpław wyznaczonego odcinka na zalewie Przybyłów. Nie zabrakło także konkursów wiedzy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy przygotowane przez tarnobrzeskich i gorzyckich policjantów, ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas trzygodzinnego spotkania można było m.in. bezpłatnie popływać kajakiem lub łódką z druhami strażakami z OSP Gorzyce.

Do akcji zainicjowanej na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu włączyli się m.in. Urząd Gminy Gorzyce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, Euro-Park Wisłosan Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Agencja Rozwoju Przemysłu S.A, Lasowiacka Grupa Działania, Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, Stowarzyszenie Wędkarskie Szczupak-Przybyłów, Fundacja Mimi Renata Trybuła, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Przebieg prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu10 sierpnia 2020

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

rta24.eu7 sierpnia 2020

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

rta24.eu6 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Wyniki wyborów w sołectwach i osiedlach w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu4 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020