W Tarnobrzegu

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

W październiku ubiegłego roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu  wzięli udział w konkursie edukacyjnym HERLITZ „CHROŃ ZIEMIĘ, TO NASZ DOM” #ekowyzwanie”. Zadanie konkursowe polegało na wyborze miejsca w okolicy, które jest zaśmiecone i wymaga posprzątania. Uczniowie tarnobrzeskiego „Rolnika” postawili na tereny nad Wisłą, chętnie uczęszczane przez mieszkańców Tarnobrzega. Akcja została udokumentowana zdjęciami, które przesłano do organizatorów konkursu.

Uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali zeszyty pozyskane z recyklingu z serii „CHROŃ ZIEMIĘ, TO NASZ DOM” od HERLITZ.

Zespół Szkół nr 2 jest placówką, która chętnie przyłącza się do akcji ekologicznych a także sama je inicjuje.

Już na wiosnę ruszą prace związane z założeniem łąki kwietnej, która będzie zlokalizowana na terenie naszej szkoły, w nowej siedzibie,  przy ulicy Jachowicza 4. W tej chwili jesteśmy na etapie wyboru mieszanki nasion. Jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą przystąpimy do prac związanych z przygotowaniem terenu i siewem, angażując do tych czynności uczniów naszego technikum architektury krajobrazu. Dzięki temu młodzież poszerzy swoje umiejętności, niezbędne w pracy architekta krajobrazu.

Łąka kwietna jest rodzajem rabaty bardzo pożądanej w przestrzeni miejskiej. Trudno wymienić jej wszystkie zalety, przede wszystkim wpływa na środowisko naturalne. Będzie miejscem schronienia dla wielu zwierząt, z całą pewnością chętnie odwiedzać będą ją pszczoły, można ją także wykorzystać do aromaterapii, dzięki wykorzystaniu roślin pachnących.

Wspieranie działań proekologicznych jest elementem strategii pracy naszej szkoły przyjętej na najbliższe lata.  Kształtujemy w młodych ludziach potrzebę dbania o środowisko a uczniowie, świadomi odpowiedzialności za nie, chętnie przyłączają się do wszelkich akcji. Pamiętajmy o tym, że wszyscy musimy chronić Ziemię, w końcu to nasz dom.

 

 

 

 

Źródło: ZS nr 2 w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021