kultura i rozrywka

Etnolas gościł w Tarnobrzegu.

Etnolas gościł w Tarnobrzegu.

Wicemarszałek Podkarpacia Ewa Draus i prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek otworzyli tarnobrzeski dzień Festiwalu Kultury Lasowiackiej. To była udana impreza! Nad Jeziorem Tarnobrzeskim zatętniło lasowiackie serce.

Atrakcyjnie upłynęła miniona niedziela, 22 sierpnia, nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To uwielbiane przez mieszkańców miasta oraz turystów miejsce wybrali organizatorzy, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, jako jeden z przystanków I Festiwalu Kultury Lasowiackiej Etnolas. Przypomnijmy, trwający od soboty 21 sierpnia festiwal to zorganizowane z wielkim rozmachem wydarzenie promujące lasowickie tradycje, lasowiacką kulturę. Od 21 do 29 sierpnia, w ciągu 9 dni ma się odbyć blisko 50 wydarzeń w 15 lokalizacjach. Drugi festiwalowy dzień należał do Tarnobrzega.

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim walczono o niezwykłe trofeum, „Lasowiackie Serce”. Sportowe rywalizacje na wesoło przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Był i rzut słomianym kapeluszem na pal, marsz na szczudłach, jazda na miotle, toczenie beczki, czy układanie wieży z kloców drzewa. Śmiałków do próbowania się w tak wyjątkowych konkurencjach nie brakowało. Swą celność i sprawność sprawdzili nawet goście wydarzenia, z ramienia organizatorów pani wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus oraz gospodarz miejsca, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. W ramach festiwalu były też rejsy jachtami po jeziorze, o które zadbała Grupa „Woda”, z kolei w tajniki „Kuchni z sercem” wprowadziła znana z filmowego cyklu pod tym właśnie tytułem, Joanna Sadecka-Kurnik. Zwieńczeniem tarnobrzeskiego dnia był szantowy koncert.

Więcej o festiwalu: http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/rusza-i-festiwal-kultury-lasowiackiej-tarnobrzeg-zaprasza,3133.html

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

„Bezpieczne Wakacje” konkurs dla dzieci i młodzieży

rta24.eu7 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Przerwa w dostawie wody na terenie miasta i gminy Nowa Dęba

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Wystawa prac Grzegorza Wójcika w TDK

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021