W powiecie

Europejska szkołą z Gorzyc

Europejska szkołą z Gorzyc

„Europejska szkoła” – to określenie najbardziej pasuje, biorąc pod uwagę szkoły z powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i stalowowolskiego do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach. W ciągu czterech lat w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży „Comenius” ponad 100 uczniów tej szkoły odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej. Program Comenius zakończył się, w to miejsce Komisja Europejska wprowadziła, o wiele trudniejszy „Erasmus+”. Jednak koordynator wymian w gorzyckiej szkole Renata Stadnik – Komórkiewicz nie zatrzymała się. I Jest tego efekt !!!

W latach 2016 – 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach będą realizowane dwa projekty międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach programu „Erasmus+”. W ramach tych projektów uczniowie odwiedzą kraje: Portugalia – trzykrotnie, Turcja – dwukrotnie, Rumunia – dwukrotnie, Litwa, Grecja, Włochy. – Dwa projekty w jednej szkole to ewenement – mówi Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek.

Wyjazdy zagraniczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach stały się codziennością. Cieszę się, że jest to szkoła prowadzona przez powiat tarnobrzeski, bo sukcesów tu nie brakuje. Doceniają to również uczniowie, i mają rację, bo takiego przygotowania do wejścia w dorosłe życie jak w Gorzycach, nie zdobędą nigdzie – dodaje starosta. Kierunki współpracy międzynarodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach to nie tylko zachód. Planowane są co najmniej dwie duże wymiany młodzieży z Ukrainą.

SAMSUNG CSC

– Współpracujemy z dużymi miastami wojewódzkimi z Ukrainy – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. Naszym dodatkowym atutem jest internat, który funkcjonuje od 1 września 2016r. – dodaje. Biorąc pod uwagę sukcesy gorzyckiej szkoły w ostatnich latach (bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym, najlepsze technikum mechaniczne w Polsce w 2015r. pod względem zdawalności egzaminów zawodowych, współpraca z zakładami pracy oraz nowocześnie wyposażone pracownie) nikogo nie powinno dziwić, że mimo niżu demograficznego (wiele szkół w województwie podkarpackim zostało zamkniętych) uczniów w tej szkole ciągle przybywa, obecnie jest ich 259 (o 39 więcej niż w roku poprzednim i aż o 73 więcej niż dwa lata temu).

– Wybrałem technikum w Zespole Szkół w Gorzycach bo wiem, że zostanę dobrze przygotowany do zdania egzaminów zewnętrznych, w tej szkole będę mógł wyjechać za granicę – mówi Konrad, uczeń klasy pierwszej z Gorzyc. Po skończeniu technikum planuję podjęcie dalszej nauki na Politechnice. W tej szkole nie będę anonimowy, bo tu uczeń jest najważniejszy – dodaje Konrad.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021