W powiecie

Europejska szkołą z Gorzyc

Europejska szkołą z Gorzyc

„Europejska szkoła” – to określenie najbardziej pasuje, biorąc pod uwagę szkoły z powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i stalowowolskiego do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach. W ciągu czterech lat w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży „Comenius” ponad 100 uczniów tej szkoły odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej. Program Comenius zakończył się, w to miejsce Komisja Europejska wprowadziła, o wiele trudniejszy „Erasmus+”. Jednak koordynator wymian w gorzyckiej szkole Renata Stadnik – Komórkiewicz nie zatrzymała się. I Jest tego efekt !!!

W latach 2016 – 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach będą realizowane dwa projekty międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach programu „Erasmus+”. W ramach tych projektów uczniowie odwiedzą kraje: Portugalia – trzykrotnie, Turcja – dwukrotnie, Rumunia – dwukrotnie, Litwa, Grecja, Włochy. – Dwa projekty w jednej szkole to ewenement – mówi Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek.

Wyjazdy zagraniczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach stały się codziennością. Cieszę się, że jest to szkoła prowadzona przez powiat tarnobrzeski, bo sukcesów tu nie brakuje. Doceniają to również uczniowie, i mają rację, bo takiego przygotowania do wejścia w dorosłe życie jak w Gorzycach, nie zdobędą nigdzie – dodaje starosta. Kierunki współpracy międzynarodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach to nie tylko zachód. Planowane są co najmniej dwie duże wymiany młodzieży z Ukrainą.

SAMSUNG CSC

– Współpracujemy z dużymi miastami wojewódzkimi z Ukrainy – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. Naszym dodatkowym atutem jest internat, który funkcjonuje od 1 września 2016r. – dodaje. Biorąc pod uwagę sukcesy gorzyckiej szkoły w ostatnich latach (bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym, najlepsze technikum mechaniczne w Polsce w 2015r. pod względem zdawalności egzaminów zawodowych, współpraca z zakładami pracy oraz nowocześnie wyposażone pracownie) nikogo nie powinno dziwić, że mimo niżu demograficznego (wiele szkół w województwie podkarpackim zostało zamkniętych) uczniów w tej szkole ciągle przybywa, obecnie jest ich 259 (o 39 więcej niż w roku poprzednim i aż o 73 więcej niż dwa lata temu).

– Wybrałem technikum w Zespole Szkół w Gorzycach bo wiem, że zostanę dobrze przygotowany do zdania egzaminów zewnętrznych, w tej szkole będę mógł wyjechać za granicę – mówi Konrad, uczeń klasy pierwszej z Gorzyc. Po skończeniu technikum planuję podjęcie dalszej nauki na Politechnice. W tej szkole nie będę anonimowy, bo tu uczeń jest najważniejszy – dodaje Konrad.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Gminny konkurs recytatorski w Sokolnikach

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

V Zjazd Starych Motocykli PRL

rta24.eu26 maja 2021

W Gorzycach przyznano stypendia „Młodzi Zdolni”

rta24.eu24 maja 2021