W Tarnobrzegu

EuroWeek na feriach

EuroWeek na feriach

Tegoroczne ferie uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli inaczej, niż do tej pory. W niedzielę, 15 stycznia, grupa prawie trzydziestu osób, razem z trójką opiekunów, wyruszyła do Międzygórza, by wziąć udział w warsztatach językowych EuroWeek Szkoła Liderów. Po raz czwarty odwiedzili siedzibę Wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży, by przez pięć dni doskonalić znajomość języka angielskiego w trakcie licznych wykładów, ćwiczeń i gier zespołowych.

Europejskie Forum Młodzieży jest organizacją zrzeszającą ludzi z całego świata, którzy zostali przygotowani, by podczas szeregu zajęć aktywizujących, uwrażliwiać słuchaczy na konieczność angażowania się w działanie zespołowe przy jednoczesnym kreowaniu poczucia własnej wartości. Prowadzone przez Wolontariuszy warsztaty odbywają się po angielsku, a poziom dostosowywany jest do kompetencji językowych słuchaczy. Zajęcia mają urozmaicony przebieg i obejmują prezentacje kultury i dorobku krajów, z których pochodzą wykładowcy. Wieczory są zarezerwowane na naukę narodowych tańców, a zajęcia w grupach są ukierunkowane na kształcenie szeroko rozumianych umiejętności życia w społeczeństwie.

W zakończonych 19 stycznia międzygórskich warsztatach po raz pierwszy wzięli udział najmłodsi uczniowie. Do tej pory wyjazd na EuroWeek był przywilejem uczniów klas drugich i trzecich. Tym razem liczny udział pierwszaków był możliwy, dzięki temu, że ich Wychowawczyni jest inicjatorką spotkań z Wolontariuszami EFM. Katarzyna Skrzypczak od czterech lat stara się o to, by każdy z uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego miał szansę chociaż raz uczestniczyć w tych warsztatach, które są wspaniałym przygotowaniem do ustnego egzaminu maturalnego.

Każdy z wyjazdów na EuroWeek jest inny. Nie tylko ze względu na skład uczestników. Tym razem młodzież miała okazję bawić się i pracować z przedstawicielami: Białorusi, Filipin, Francji, Kenii, Łotwy, Meksyku i Włoch. Pięć dni zajęć minęło w tak przyjaznej atmosferze, że trudno było się rozstać. Jednak Policyjne Liceum Ogólnokształcące ma to szczęście, że dzięki uprzejmości Dyrekcji, może zapraszać Wolontariuszy do siebie, by w Tarnobrzegu kontynuowali warsztaty, w których bierze udział cała szkoła. Podobno najbliższy tarnobrzeski EuroWeek już na wiosnę. Wszyscy czekamy z niecierpliwością.

image_gallery (1)

image_gallery (2)

image_gallery (3)

image_gallery (5)

image_gallery

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021