W Tarnobrzegu

EuroWeek na feriach

EuroWeek na feriach

Tegoroczne ferie uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęli inaczej, niż do tej pory. W niedzielę, 15 stycznia, grupa prawie trzydziestu osób, razem z trójką opiekunów, wyruszyła do Międzygórza, by wziąć udział w warsztatach językowych EuroWeek Szkoła Liderów. Po raz czwarty odwiedzili siedzibę Wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży, by przez pięć dni doskonalić znajomość języka angielskiego w trakcie licznych wykładów, ćwiczeń i gier zespołowych.

Europejskie Forum Młodzieży jest organizacją zrzeszającą ludzi z całego świata, którzy zostali przygotowani, by podczas szeregu zajęć aktywizujących, uwrażliwiać słuchaczy na konieczność angażowania się w działanie zespołowe przy jednoczesnym kreowaniu poczucia własnej wartości. Prowadzone przez Wolontariuszy warsztaty odbywają się po angielsku, a poziom dostosowywany jest do kompetencji językowych słuchaczy. Zajęcia mają urozmaicony przebieg i obejmują prezentacje kultury i dorobku krajów, z których pochodzą wykładowcy. Wieczory są zarezerwowane na naukę narodowych tańców, a zajęcia w grupach są ukierunkowane na kształcenie szeroko rozumianych umiejętności życia w społeczeństwie.

W zakończonych 19 stycznia międzygórskich warsztatach po raz pierwszy wzięli udział najmłodsi uczniowie. Do tej pory wyjazd na EuroWeek był przywilejem uczniów klas drugich i trzecich. Tym razem liczny udział pierwszaków był możliwy, dzięki temu, że ich Wychowawczyni jest inicjatorką spotkań z Wolontariuszami EFM. Katarzyna Skrzypczak od czterech lat stara się o to, by każdy z uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego miał szansę chociaż raz uczestniczyć w tych warsztatach, które są wspaniałym przygotowaniem do ustnego egzaminu maturalnego.

Każdy z wyjazdów na EuroWeek jest inny. Nie tylko ze względu na skład uczestników. Tym razem młodzież miała okazję bawić się i pracować z przedstawicielami: Białorusi, Filipin, Francji, Kenii, Łotwy, Meksyku i Włoch. Pięć dni zajęć minęło w tak przyjaznej atmosferze, że trudno było się rozstać. Jednak Policyjne Liceum Ogólnokształcące ma to szczęście, że dzięki uprzejmości Dyrekcji, może zapraszać Wolontariuszy do siebie, by w Tarnobrzegu kontynuowali warsztaty, w których bierze udział cała szkoła. Podobno najbliższy tarnobrzeski EuroWeek już na wiosnę. Wszyscy czekamy z niecierpliwością.

image_gallery (1)

image_gallery (2)

image_gallery (3)

image_gallery (5)

image_gallery

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021