W Tarnobrzegu

Fabryka papierosów zlikwidowana pod Tarnobrzegiem. To nie koniec

Fabryka papierosów zlikwidowana pod Tarnobrzegiem. To nie koniec

Jedną z największych w kraju nielegalną fabrykę papierosów rozbiło pod Tarnobrzegiem CBŚP. Szesnaście osób tymczasowo aresztowano. Na rynek nie trafi towar wart ponad 1,7 mln zł.

Na nielegalnej działalności gangu Skarb Państwa stracił jednak o wiele więcej, bo proceder trwał od dłuższego czasu. W zlikwidowanej „dziupli” i fabryce zabezpieczono 130 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i krajankę tytoniową.

_DSC3321

– Była to w pełni profesjonalna wytwórnia o znacznych możliwościach produkcyjnych, jedna z największych w kraju – informował dziś Janusz Woźnik, szef Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która prowadzi i nadzoruje to „rozwojowe śledztwo”.

O dotychczasowych ustaleniach, nie wdając się jednak w szczegóły na tym etapie sprawy, mówili także szef rzeszowskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji Marek Odyniec, prokurator wydziału śledczego Arkadiusz Jarosz i rzecznik tarnobrzeskiej komendy policji Beata Jędrzejewska-Wrona.

Na sukces złożyły się dwie akcje, w które zaangażowanych było ponad 70 policjantów z Tarnobrzega i Rzeszowa oraz kilkunastu funkcjonariuszy służby celnej. Podczas pierwszej, 23 stycznia, w ręce CBŚP wpadło pięciu mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i Ukrainiec, którzy włamali się do magazynu w Tarnobrzegu i próbowali wywieźć ciężarówką dziesiątki tysięcy paczek papierosów marki LM (2,5 miliona sztuk).

Kilku mężczyzn ujęto na miejscu, innych w jednym z tarnobrzeskich hoteli. Trzy najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Prawdopodobnie czterem członkom przestępczej grupy udało się jednak uciec. Trwają ich poszukiwania.

_DSC3326

Kilka dni później funkcjonariusze weszli do hali na terenie powiatu tarnobrzeskiego, zatrzymując podczas demontażu linii produkcyjnej i wynoszenia drogich maszyn dziewięciu obywateli Ukrainy i Polaka, który kierował grupą przestępczą. W nocy z soboty na niedzielę sąd aresztował tę dziesiątkę na miesiąc. Prokuratura chce wnioskować o wydłużenie tego okresu.

Szesnastu zatrzymanych usłyszało w sumie 26 wstępnych zarzutów. Wśród nich są osoby już wcześniej karane.

Wioletta Wojtkowiak

Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021