W Tarnobrzegu

Fabryka papierosów zlikwidowana pod Tarnobrzegiem. To nie koniec

Fabryka papierosów zlikwidowana pod Tarnobrzegiem. To nie koniec

Jedną z największych w kraju nielegalną fabrykę papierosów rozbiło pod Tarnobrzegiem CBŚP. Szesnaście osób tymczasowo aresztowano. Na rynek nie trafi towar wart ponad 1,7 mln zł.

Na nielegalnej działalności gangu Skarb Państwa stracił jednak o wiele więcej, bo proceder trwał od dłuższego czasu. W zlikwidowanej „dziupli” i fabryce zabezpieczono 130 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i krajankę tytoniową.

_DSC3321

– Była to w pełni profesjonalna wytwórnia o znacznych możliwościach produkcyjnych, jedna z największych w kraju – informował dziś Janusz Woźnik, szef Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która prowadzi i nadzoruje to „rozwojowe śledztwo”.

O dotychczasowych ustaleniach, nie wdając się jednak w szczegóły na tym etapie sprawy, mówili także szef rzeszowskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji Marek Odyniec, prokurator wydziału śledczego Arkadiusz Jarosz i rzecznik tarnobrzeskiej komendy policji Beata Jędrzejewska-Wrona.

Na sukces złożyły się dwie akcje, w które zaangażowanych było ponad 70 policjantów z Tarnobrzega i Rzeszowa oraz kilkunastu funkcjonariuszy służby celnej. Podczas pierwszej, 23 stycznia, w ręce CBŚP wpadło pięciu mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i Ukrainiec, którzy włamali się do magazynu w Tarnobrzegu i próbowali wywieźć ciężarówką dziesiątki tysięcy paczek papierosów marki LM (2,5 miliona sztuk).

Kilku mężczyzn ujęto na miejscu, innych w jednym z tarnobrzeskich hoteli. Trzy najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Prawdopodobnie czterem członkom przestępczej grupy udało się jednak uciec. Trwają ich poszukiwania.

_DSC3326

Kilka dni później funkcjonariusze weszli do hali na terenie powiatu tarnobrzeskiego, zatrzymując podczas demontażu linii produkcyjnej i wynoszenia drogich maszyn dziewięciu obywateli Ukrainy i Polaka, który kierował grupą przestępczą. W nocy z soboty na niedzielę sąd aresztował tę dziesiątkę na miesiąc. Prokuratura chce wnioskować o wydłużenie tego okresu.

Szesnastu zatrzymanych usłyszało w sumie 26 wstępnych zarzutów. Wśród nich są osoby już wcześniej karane.

Wioletta Wojtkowiak

Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021