W Tarnobrzegu

Fałszował pieniądze. Grozi mu 25 lat

Fałszował pieniądze. Grozi mu 25 lat

18 stycznia 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko Arturowi P., którego oskarżyła o sfałszowanie łącznie 21 sztuk banknotów o nominale 20 zł, 50zł oraz 100 zł, przygotowanie do sfałszowania kolejnych 27 sztuk banknotów o w/w nominałach oraz o jednorazowe wprowadzenie i trzykrotne usiłowanie wprowadzenia do obrotu banknotów o nominalne 100 zł.

 Jednocześnie oskarżyła również Pawła W. o przyjęcie od Artura P., trzech sfałszowanych banknotów o w/w nominałach, zaś Michała W. o przyjęcie 9 sztuk uprzednio podrobionych przez Artura P. banknotów o powyższych nominałach.
Jak wynika z aktu oskarżenia, 34-letni Artur P. w okresie od stycznia 2016r. do 9 sierpnia 2016r. , przy pomocy laptopa i urządzenia wielofunkcyjnego, dokonał podrobienia łącznie 21 sztuk banknotów o wskazanych we wstępie nominałach w ten sposób, że skopiował je, wydrukował, a następnie dokonał obrobienia wykonanych w ten sposób kopii poprzez wycięcie nożyczkami.
Ponadto  czynił on przygotowania do podrobienia dalszych 27 sztuk banknotów poprzez ich wydrukowanie, nie dokonując jednak ostatecznego obrobienia poprzez wycięcie wykonywanych w ten sposób kopii banknotów.

W toku śledztwa ustalono również, że jednorazowo wprowadził do obrotu jeden banknot o nominale 100 zł, kupując za niego jedno piwo e sklepie na terenie Stalowej Woli, oraz trzykrotnie w placówkach handlowych zlokalizowanych w Stalowej Woli próbował zrobić zakupy płacąc fałszywymi pieniędzmi.
Jednocześnie przekazał część sfałszowanych przez siebie banknotów Pawłowi W. oraz Michałowi W.
Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec Artura P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, zaś Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu przedłużył stosowanie aresztu o dalsze 3 miesiące.

Prawdopodobnie działalność Artura P. nigdy nie ujrzałaby światła dziennego gdyby nie jego skłonność do zażywania tzw. dopalaczy. Funkcjonariusze policji zostali poinformowani przez pracodawcę oskarżonego o tym, że na terenie zakładu pracy próbuje on wstrzyknąć sobie nieznaną substancję. W tego typu przypadkach standardem jest przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych, które wykonuje się w kierunku zabezpieczenia środków odurzających. W wyniku przeszukania mieszkania zajmowanego przez Artura P. policjanci ujawnili szereg sfałszowanych przez niego banknotów, a także zabezpieczyli sprzęt służący do ich wykonania, natomiast nie ujawnili żadnych środków psychoaktywnych.
Z wszystkich zarzucanych Arturowi P. przestępstw najsurowiej zagrożone jest przestępstwo z art. 310 § 1 k.k. Jest to bowiem zbrodnia, za którą ustawodawca przewidział prawo pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karą 25 lat pozbawienia wolności. Natomiast czyn zarzucany pozostałym oskarżonym zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności oraz pozbawieniem wolności do roku.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021