W Tarnobrzegu

Fałszował pieniądze. Grozi mu 25 lat

Fałszował pieniądze. Grozi mu 25 lat

18 stycznia 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko Arturowi P., którego oskarżyła o sfałszowanie łącznie 21 sztuk banknotów o nominale 20 zł, 50zł oraz 100 zł, przygotowanie do sfałszowania kolejnych 27 sztuk banknotów o w/w nominałach oraz o jednorazowe wprowadzenie i trzykrotne usiłowanie wprowadzenia do obrotu banknotów o nominalne 100 zł.

 Jednocześnie oskarżyła również Pawła W. o przyjęcie od Artura P., trzech sfałszowanych banknotów o w/w nominałach, zaś Michała W. o przyjęcie 9 sztuk uprzednio podrobionych przez Artura P. banknotów o powyższych nominałach.
Jak wynika z aktu oskarżenia, 34-letni Artur P. w okresie od stycznia 2016r. do 9 sierpnia 2016r. , przy pomocy laptopa i urządzenia wielofunkcyjnego, dokonał podrobienia łącznie 21 sztuk banknotów o wskazanych we wstępie nominałach w ten sposób, że skopiował je, wydrukował, a następnie dokonał obrobienia wykonanych w ten sposób kopii poprzez wycięcie nożyczkami.
Ponadto  czynił on przygotowania do podrobienia dalszych 27 sztuk banknotów poprzez ich wydrukowanie, nie dokonując jednak ostatecznego obrobienia poprzez wycięcie wykonywanych w ten sposób kopii banknotów.

W toku śledztwa ustalono również, że jednorazowo wprowadził do obrotu jeden banknot o nominale 100 zł, kupując za niego jedno piwo e sklepie na terenie Stalowej Woli, oraz trzykrotnie w placówkach handlowych zlokalizowanych w Stalowej Woli próbował zrobić zakupy płacąc fałszywymi pieniędzmi.
Jednocześnie przekazał część sfałszowanych przez siebie banknotów Pawłowi W. oraz Michałowi W.
Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec Artura P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, zaś Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu przedłużył stosowanie aresztu o dalsze 3 miesiące.

Prawdopodobnie działalność Artura P. nigdy nie ujrzałaby światła dziennego gdyby nie jego skłonność do zażywania tzw. dopalaczy. Funkcjonariusze policji zostali poinformowani przez pracodawcę oskarżonego o tym, że na terenie zakładu pracy próbuje on wstrzyknąć sobie nieznaną substancję. W tego typu przypadkach standardem jest przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych, które wykonuje się w kierunku zabezpieczenia środków odurzających. W wyniku przeszukania mieszkania zajmowanego przez Artura P. policjanci ujawnili szereg sfałszowanych przez niego banknotów, a także zabezpieczyli sprzęt służący do ich wykonania, natomiast nie ujawnili żadnych środków psychoaktywnych.
Z wszystkich zarzucanych Arturowi P. przestępstw najsurowiej zagrożone jest przestępstwo z art. 310 § 1 k.k. Jest to bowiem zbrodnia, za którą ustawodawca przewidział prawo pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karą 25 lat pozbawienia wolności. Natomiast czyn zarzucany pozostałym oskarżonym zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności oraz pozbawieniem wolności do roku.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021