W Tarnobrzegu

Fałszował pieniądze. Grozi mu 25 lat

Fałszował pieniądze. Grozi mu 25 lat

18 stycznia 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko Arturowi P., którego oskarżyła o sfałszowanie łącznie 21 sztuk banknotów o nominale 20 zł, 50zł oraz 100 zł, przygotowanie do sfałszowania kolejnych 27 sztuk banknotów o w/w nominałach oraz o jednorazowe wprowadzenie i trzykrotne usiłowanie wprowadzenia do obrotu banknotów o nominalne 100 zł.

 Jednocześnie oskarżyła również Pawła W. o przyjęcie od Artura P., trzech sfałszowanych banknotów o w/w nominałach, zaś Michała W. o przyjęcie 9 sztuk uprzednio podrobionych przez Artura P. banknotów o powyższych nominałach.
Jak wynika z aktu oskarżenia, 34-letni Artur P. w okresie od stycznia 2016r. do 9 sierpnia 2016r. , przy pomocy laptopa i urządzenia wielofunkcyjnego, dokonał podrobienia łącznie 21 sztuk banknotów o wskazanych we wstępie nominałach w ten sposób, że skopiował je, wydrukował, a następnie dokonał obrobienia wykonanych w ten sposób kopii poprzez wycięcie nożyczkami.
Ponadto  czynił on przygotowania do podrobienia dalszych 27 sztuk banknotów poprzez ich wydrukowanie, nie dokonując jednak ostatecznego obrobienia poprzez wycięcie wykonywanych w ten sposób kopii banknotów.

W toku śledztwa ustalono również, że jednorazowo wprowadził do obrotu jeden banknot o nominale 100 zł, kupując za niego jedno piwo e sklepie na terenie Stalowej Woli, oraz trzykrotnie w placówkach handlowych zlokalizowanych w Stalowej Woli próbował zrobić zakupy płacąc fałszywymi pieniędzmi.
Jednocześnie przekazał część sfałszowanych przez siebie banknotów Pawłowi W. oraz Michałowi W.
Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec Artura P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, zaś Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu przedłużył stosowanie aresztu o dalsze 3 miesiące.

Prawdopodobnie działalność Artura P. nigdy nie ujrzałaby światła dziennego gdyby nie jego skłonność do zażywania tzw. dopalaczy. Funkcjonariusze policji zostali poinformowani przez pracodawcę oskarżonego o tym, że na terenie zakładu pracy próbuje on wstrzyknąć sobie nieznaną substancję. W tego typu przypadkach standardem jest przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych, które wykonuje się w kierunku zabezpieczenia środków odurzających. W wyniku przeszukania mieszkania zajmowanego przez Artura P. policjanci ujawnili szereg sfałszowanych przez niego banknotów, a także zabezpieczyli sprzęt służący do ich wykonania, natomiast nie ujawnili żadnych środków psychoaktywnych.
Z wszystkich zarzucanych Arturowi P. przestępstw najsurowiej zagrożone jest przestępstwo z art. 310 § 1 k.k. Jest to bowiem zbrodnia, za którą ustawodawca przewidział prawo pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karą 25 lat pozbawienia wolności. Natomiast czyn zarzucany pozostałym oskarżonym zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności oraz pozbawieniem wolności do roku.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021