
Tarnobrzescy policjanci ostrzegają przed tzw. oszustwami “na policjanta”. Od jednej z mieszkanek oszust podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego chciał wyłudzić pieniądze.
Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i co zrobić, by nie stać się ich ofiarą. Jednak przestępcy wciąż modyfikują swoje działania. Jak informuje oficer prasowy tarnobrzeskiej komendy Beata Jędrzejewska-Wrona, w poniedziałek dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenia od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść.
Wczoraj około godziny 15 telefon od młodej kobiety odebrała mieszkanka ul. Mickiewicza. Oszustka zwracając się do kobiety „ciociu” prosiła o pożyczenie 70 tysięcy złotych. Rozmowę kobiet przerwał mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Pieniądze od ofiary miały być wykorzystane na pokrycie szkód po wypadku drogowym. Fałszywy policjant podał wymyślone nazwisko i numer odznaki.
Przed godziną 17. podobny telefon odebrała mieszkanka ul. Dąbrowskiej. Oszuści prosili o również o pomoc finansową w znacznej wysokości. Obie kobiety zorientowały się, że mają do czynienia z oszustwem i żadnych pieniędzy nie przekazały.
Co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów?
1. Weryfikujmy informacje telefoniczne z członkami rodzin
2. O każdym podejrzanym przypadku informujmy policję, dzwoniąc na numer 997.
3. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
W.Wojtkowiak/KMP Tarnobrzeg
Facebook
RSS