W Tarnobrzegu

Familiada: wszystko dla hospicjum [Zdjęcia]

Familiada: wszystko dla hospicjum [Zdjęcia]

Licytacje i loteria fantowa, w której główną nagrodą od ks. Jana Biedronia, proboszcza serbinowskiej parafii jest pobyt na zimowisku w Zakopanem, okazały się najbardziej dochodowymi atrakcjami XXIII Familiady. 

Cieszy to organizatorów, którzy zebrane pieniądze (podliczanie jeszcze trwa) przeznaczą na dokończenie budowy hospicjum na osiedlu Miechocin, które było ostatnim dziełem śp. księdza Michała Józeczyka. – Pragnął on, by było kontynuowane, o czym my, parafianie i mieszkańcy nie możemy zapomnieć – mówi Lida Staszczyk, koordynatorka Familiady.

O szczytnym celu zabawy wielokrotnie przypominali prowadzący niedzielną imprezę – Barbara Kowal i przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek. Program obfitował w znane i lubiane przez publiczność atrakcje. Dzieci oblegały strażackie i policyjne wozy. Z pokazem wystąpiła grupa rekonstrukcji historycznych Sarmata. Na scenie zaprezentowała się orkiestra dęta z parafii w Komorowie, zespół Lasowiacy, Trio z Rio, dzieci ze szkół i wokaliści m.in Joanna Gorzała.

Na loterii fantowej, oprócz wspomnianego zimowiska ufundowanego przez świetlicę środowiskową parafii MBNP, można było wygrać m.in. półroczny kurs języka angielskiego, kartę kibica „Siarki”, weekend nad Chańczą, rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim.

Podczas aukcji licytowano m.in. koszulkę Marcina Gortata, piłkę z podpisem piłkarskiego trenera Jacka Zielińskiego, kawałki tortów podarowanych przez proboszcza Jana Biedronia i prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Najwyższą cenę – 460 zł – uzyskał obraz sandomierskiego seminarium, który po zaciętej walce wygrała Izabela Durma.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

Dyskutowali o zintegrowanym planowaniu

rta24.eu20 lipca 2021

Tarnobrzeg. Złóż wniosek o kartę abonamentową

rta24.eu16 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021