W Tarnobrzegu

Familiada: wszystko dla hospicjum [Zdjęcia]

Familiada: wszystko dla hospicjum [Zdjęcia]

Licytacje i loteria fantowa, w której główną nagrodą od ks. Jana Biedronia, proboszcza serbinowskiej parafii jest pobyt na zimowisku w Zakopanem, okazały się najbardziej dochodowymi atrakcjami XXIII Familiady. 

Cieszy to organizatorów, którzy zebrane pieniądze (podliczanie jeszcze trwa) przeznaczą na dokończenie budowy hospicjum na osiedlu Miechocin, które było ostatnim dziełem śp. księdza Michała Józeczyka. – Pragnął on, by było kontynuowane, o czym my, parafianie i mieszkańcy nie możemy zapomnieć – mówi Lida Staszczyk, koordynatorka Familiady.

O szczytnym celu zabawy wielokrotnie przypominali prowadzący niedzielną imprezę – Barbara Kowal i przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek. Program obfitował w znane i lubiane przez publiczność atrakcje. Dzieci oblegały strażackie i policyjne wozy. Z pokazem wystąpiła grupa rekonstrukcji historycznych Sarmata. Na scenie zaprezentowała się orkiestra dęta z parafii w Komorowie, zespół Lasowiacy, Trio z Rio, dzieci ze szkół i wokaliści m.in Joanna Gorzała.

Na loterii fantowej, oprócz wspomnianego zimowiska ufundowanego przez świetlicę środowiskową parafii MBNP, można było wygrać m.in. półroczny kurs języka angielskiego, kartę kibica „Siarki”, weekend nad Chańczą, rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim.

Podczas aukcji licytowano m.in. koszulkę Marcina Gortata, piłkę z podpisem piłkarskiego trenera Jacka Zielińskiego, kawałki tortów podarowanych przez proboszcza Jana Biedronia i prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Najwyższą cenę – 460 zł – uzyskał obraz sandomierskiego seminarium, który po zaciętej walce wygrała Izabela Durma.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021