W Tarnobrzegu

Familiada: wszystko dla hospicjum [Zdjęcia]

Familiada: wszystko dla hospicjum [Zdjęcia]

Licytacje i loteria fantowa, w której główną nagrodą od ks. Jana Biedronia, proboszcza serbinowskiej parafii jest pobyt na zimowisku w Zakopanem, okazały się najbardziej dochodowymi atrakcjami XXIII Familiady. 

Cieszy to organizatorów, którzy zebrane pieniądze (podliczanie jeszcze trwa) przeznaczą na dokończenie budowy hospicjum na osiedlu Miechocin, które było ostatnim dziełem śp. księdza Michała Józeczyka. – Pragnął on, by było kontynuowane, o czym my, parafianie i mieszkańcy nie możemy zapomnieć – mówi Lida Staszczyk, koordynatorka Familiady.

O szczytnym celu zabawy wielokrotnie przypominali prowadzący niedzielną imprezę – Barbara Kowal i przewodniczący rady miasta Dariusz Bożek. Program obfitował w znane i lubiane przez publiczność atrakcje. Dzieci oblegały strażackie i policyjne wozy. Z pokazem wystąpiła grupa rekonstrukcji historycznych Sarmata. Na scenie zaprezentowała się orkiestra dęta z parafii w Komorowie, zespół Lasowiacy, Trio z Rio, dzieci ze szkół i wokaliści m.in Joanna Gorzała.

Na loterii fantowej, oprócz wspomnianego zimowiska ufundowanego przez świetlicę środowiskową parafii MBNP, można było wygrać m.in. półroczny kurs języka angielskiego, kartę kibica „Siarki”, weekend nad Chańczą, rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim.

Podczas aukcji licytowano m.in. koszulkę Marcina Gortata, piłkę z podpisem piłkarskiego trenera Jacka Zielińskiego, kawałki tortów podarowanych przez proboszcza Jana Biedronia i prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Najwyższą cenę – 460 zł – uzyskał obraz sandomierskiego seminarium, który po zaciętej walce wygrała Izabela Durma.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021